Čo nás na hrách priťahuje.

napísal Tibor Holtman 26.7.2015 pre PC

Užívateľský článok

Prečo hráme hry?

 

Počítačové hry sú medzi nami už dlhšiu dobu a mnoho z nás si k nim stihlo vypestovať určitý vzťah. Čo nás na hrách tak láka? Nezainteresovaná osoba by pri pohľade na vás ,ako hráte svoju obľúbenú hru mohla zneistieť. Ako vás môže baviť niečo kde robíte v podstate stále tie isté činnosti dookola?

 

Niekto vidí na obrazovke 3D model postavy a niekto hrdinu s levelom 90 ktorý si už odskákal svoje. My hráči máme ten „dar“ ,že sa do hry dokážeme vcítiť. Z pár polygónov (niekedy to bolo pár pixelov) si prestavíme hrdinu do ktorého sa dotykom klávesnice zmocníme a už nás od neho len tak niečo nedostane. Zrazu to už nie je niečo ale niekto, kus programu sa mení na osobnosť a vtom je to čaro.

 

Ako už vieme v hrách to nemá nikto ľahké, každý prežíva svoje problémy, dobrodružstvá. Skúste si spočítať koľko nadávok padlo keď vás niekto zabil v nejakej hre, vtedy ste to nebrali, že zabil vašu postavu ale, že zabil vás. A vtedy to už bolo osobné.

 

Niektorých hrdinov si zamilujete.

 

Čo sú to vlastne hry.

 

Hra v skutočnosti neexistuje. Dokonca aj keby ste chytili do ruky harddisk v ,ktorom máte hru stále neexistuje. Primitívna definícia hardware a softvéru je, že hardvér sa dá chytiť a softvér nie. Teda ak zapnete počítať alebo konzolu dalo by sa povedať, že ste niečím čoho sa môžete dotknúť otvorili brány do sveta ktorý tu nie je.

 

Dostanete sa do sveta zvaného Windows, MacOS alebo Linux (to už záleží od toho akú bránu vlastníte). Ocitáte sa v miestnosti so samými dverami, a je len na Vás do ktorých vstúpite. Za tými dverami sú rôzne svety. Je to ako keby ste otvorili katalóg s dovolenkovými destináciami a rozhodovali ste sa kam pôjdete na dovolenku. ,,Hmmm, Bulharsko. V hoteli je tobogán. Alebo Turecko, jazda na ťave...“ alebo ,,Hmmm, CSko. Zahrám si de_dust2. Alebo navštívim Skyrim a pobijem pár drakov...“ je vám to povedomé. Hry sú svety ktoré niekto vytvoril, sú to sny pretvorené do niečoho čo môžu vidieť aj ostatný.

 

Miešanec

 

Budúcnosť snov

 

Sny boli zo začiatku iba v hlavách. Každý mal ten svoj a mal ho iba pre seba. V dnešnej dobe môžete svoj sen šíriť presne taký ako ho vidíte vy. Dokonca už sa to začína meniť na skutočnosť. VR a AR sa nezadržateľne blíži.

 

Súboj Titánov


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.