Krátka správa

Sony tvrdí, že crossplay otvorilo aj pre ďalšie hry, vývojári nesúhlasia, pridáva sa autor Wargroove

pridal play3man 13.2.2019 o 11:17

Predseda Sony Interactive entertainment Shawn Layden práve chválil spoluprácu s tvorcami Rocket League a Fortnite ohľadom podpory cross-play, pričom dodal, že k spusteniu tejto možnosti aj v ďalších hrách sú otvorení. Stačí, ak vývojári splnia ich požiadavky. Toto vyjadrenie komentoval aj autor Wargroove hry, ktorý s tým nesúhlasí, rovnako ako ďalší, ktorí sa sťažujú na nespoluprácu Sony v tejto oblasti. Totiž napriek splneným podmienkam im Sony jasne povedalo - Nie.

Layden konkrétne povedal: 

 "Ľudia stále hovoria: "Prečo Sony nepovoľuje viac titulom, aby to dostali?" Sme otvorení v tejto oblasti. Všetko, čo vydavateľom a vývojárom treba, je spýtať sa. Ako vždy, stačí spolupracovať s PlayStation manažérom a ten ich prevedie krokmi, ktoré majú spraviť. Neverím, že tam je nejaké obmedzenie."

Autor Wargroove však nesúhlasí:

"Práve sme spustili Wargroove s crossplay medzi PC, Switch a Xbox One. Veľakrát sme žiadali o cross-play na PS4 cez Playstation manažéra ako priamo, tak aj s nadriadeným a to až do vydania hry. Bolo nám jasne povedané, že sa to nestane. Z našej strany môžeme doslova prepnúť prepínač a spustiť to. Samozrejme, pre Sony by by bolo zložitejšie. Chcel som však poskytnúť určitú reakciu a povedať, že to nie je otázka, či vývojári nekontaktovali svojich manažérov Playstation účtov, alebo že by sme to vzdali. Bolo nám povedané nie.

Wargroove sa tak pridáva k ďalším hrám, ktoré Sony zamietlo, a to napriek tomu, že Layden hovorí, že tam nie je žiadne obmedzenie.

Viac nájdete na www.dualshockers.com

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.