Najlepšie hry roka 2018


Top hry roka podľa redakčného výberu

Článok pre PC, Mobil, PS4, Xbox One


Rok nám skončil a je načase zhrnúť si najvýraznejšie hry za uplynulých 12 mesiacov. Znovu sme pripravili celkový rebríček redaktorov Sectoru a vyšlo nám 20 najlepších titulov roka, ktoré mixujú ako najlepšie AAA, tak aj indie tituly.

 

20. Thronebreaker: The Witcher Tales  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Svet zaklínača sa tento rok vrátil hneď v dvoch kartových hrách a Thronebreaker ponúkol zaujímavé spojenie kariet a vyrozprávania príbehu.

19. Super Smash Bros. Ultimate  (Switch) recenzia

Super Smash koncom roka prišiel aj na Switch a znovu zaujal svojím kvalitným spracovaním, ako aj mixom množstva postavičiek.

18.  Shadow of the Colossus  (PS4) recenzia

Návrat kolosov sa vydaril a znovu vrátil späť atmosféru jedinečného PS2 titulu, teraz vo vylepšenom vizuále.

17. Monster Hunter World  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Monštrá sme ničili a ešte aj ničíme v Monster Hunter World, ktorý vyšiel začiatkom roka najskôr na konzolách a len nedávno aj na PC, ale nikde nesklamal. Hru čaká tento rok veľká expanzia s novým svetom a novým príbehom. Popritom autori prinášajú rôzne crossovery, aktuálne s Assassin's Creed témou.

16. A Way Out  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Jeden z titulov, ktorý sa tento rok odvážil skúsiť niečo iné a ponúknuť príbehový splitscreen. Síce je kratší, ale zaujímavý a plný prekvapení. Hra zároveň umožnila zdieľanie online s priateľom a hranie bez nutnosti zakúpenia druhým hráčom.

15. Hitman 2  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Hitman sa tento rok vrátil a nesklamal. Príbeh bol síce znovu nevýrazný, ale mapy parádne, masívne a s množstvom aktivít. Teraz s rozsiahlejšími možnosťami a aj pridaným ghost multiplayerom pre dvoch hráčov a snajperskou misiou. 

14.  Detroit: Become Human  (PS4) recenzia

Detroit znovu ponúkol jedinečný interaktívny príbeh od Quantic Dreamu, teraz s témou androidov, vetveným príbehom a zaujímavými koncami. 

13. Kingdom Come: Deliverance  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

České Kingdom Come nebolo pri vydaní dokonalé a ani doteraz nie je, ale ponúklo veľmi pôsobivú atmosféru stredovekého sveta bez fantasy prvkov, s rozsiahlosťou a širokými možnosťami.

12.  Battlefield V  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Battlefield sa tento rok premiestnil do druhej svetovej vojny a priniesol ju v pôsobivom spracovaní, s väčšou deštrukciou, novými možnosťami, zvýšenou tímovou taktikou a znovu aj s kampaňou so sériou rôznych misii na rôznych frontoch.  Hra teraz prešla na systém bez predplatených máp a chýbať nebude ani Battle Royale režim, ktorý čakáme v marci.

11. Fortnite  (PC, Xbox One, PS4, Switch, mobily) recenzia

Fortnite je malý zázrak od Epicu, ktorý očaril milióny hráčov a nielenže ukázal zaujímavú hrateľnosť, ale aj to ako sa treba o online hru starať. Nakoniec svojou silou dokázal pretlačiť crossplatform multiplayer aj do Sony a ako prvá hra funguje naprieč všetkými platformami.

10. Pillars of Eternity II: Deadfire  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Pillars sa vrátilo, aby znovu ponúklo svoj klasický izometrický štýl, teraz s masívnou oblasťou a pirátsky ladenou témou.

9. Far Cry 5  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Far Cry tento rok pokračoval v Amerike, kde sa hráči či už sami, alebo v kooperačnej hre pustili proti kultu, ktorý chcel ovládnuť celé údolie v Montane. Ponúkol tak teraz viac akčné, ale aj zábavné dobrodružstvo vďaka množstvu vozidiel, lietadlám. Pridal aj tri úplne odlišné expanzie a editor máp. Tento rok bude pokračovať s príbehom odohrávajúcim sa 17 rokov po týchto udalostiach. 

8. Overcooked 2  (PC, Xbox One, PS4, Switch) recenzia

Kooperačné zábavné varenie tento rok pokračovalo a znovu ponúklo svoju jedinečnú a návykovú hrateľnosť. Cibuľové kráľovstvo tentoraz otvára svoje nové kuchyne a ponúka nové možnosti varenia.

7. Shadow of the Tomb Raider  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Lara Crof ukončila svoju trilógiu zrodenia aktuálnym Shadow of the Tomb Raider titulom, v ktorom sa snaží zastaviť katastrofu, ktorú sama spustila. Čakajú ju tak hrobky, skákanie, akcia a teraz aj veľké otvorené prostredie.

Shadow of the Tomb Raider

6. Beat Saber  (VR - PC,  PS4) recenzia

Beat Saber ukázal, ako má vyzerať moderná rytmická hra a svojím netradičným mixom Star Wars a štýlu Guitar Hero dokázal zaujať. Hra ponúkla parádnu hudbu a na PC otvorila aj rozvíjajúcu sa moderskú scénu s doplnkovými skladbami a úpravami hry.

5. Assassin's Creed: Odyssey  (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Assassin's Creed sa tento rok vrátil a po starom Egypte zamieril do starého Grécka, kde sme sa dostali ešte hlbšie do minulosti a mohli si zahrať ako za mužskú, tak aj ženskú postavu, preskúmať celé prostredie Grécka a jeho ostrovy, bojovať vo vojnách a likvidovať nájomných zabijakov.  Celé to pokračovalo prvou expanziou, ktorá priblížila príbeh skrytej čepele a ešte jedna expanzia nás čaká.

4. Subnautica (PC, Xbox One, PS4) recenzia

Pôsobivé podmorské dobrodružstvo tento rok vyšlo okrem PC aj na konzolách a vtiahlo hráčov do zaujímavého sandboxového survivalu pod morskou hladinou. Ten bude tento rok pokračovať veľkou expanziou. 

Subnautica

3. Forza Horizon 4 (Xbox One, PC) recenzia

Forza Horizon pomaly, ale isto zatieňuje svojho stvoriteľa Forzu Motorsport a možno ho už doslova valcuje. Nová hra ponúka znovu parádne stvárnenie prostredia, teraz Veľkej Británie, pridáva štyri ročné obdobia a množstvo eventov a pravidelných aktualizácií každý týždeň.

2. God of War (PS4) recenzia 

Na druhé miesto sa presekal Kratos so svojím synom a ich výletom na mrazivý server. Rodinný epos teraz dotvárajú severskí bohovia a zmenený štýl hrateľnosti, ktorý ide viac po príbehu a postavách.

God of War

1. Red Dead Redemption 2  (Xbox One, PS4) recenzia

Na prvom mieste skončil nový výtvor Rockstaru, ktorý ponúkol drsné westernové dobrodružstvo a, samozrejme, doplnené aj o online časť. Tá je síce ešte v beta teste, ale zrejme podobne ako pri GTA V bude hru ešte dlho ťahať .

Red Dead Redemption 2

 

Môžeme si to prerozdeliť aj do kategórií, v ktorých to vyzerá nasledovne:

Exkluzívne tituly:

PC - Return of the Obra Dinn
Xbox One  / Windows 10  - Forza Horizon 4
PlayStation 4 - God of War
Switch - Super Smash Bros. Ultimate
3DS - Radiant Historia: Perfect Chronology
Mobil - PUBG mobile
VR - Beat Saber

Kategórie:

Grafika - Red Dead Redemption 2
Art štýl - Beat Saber
DLC - Forza Horizon 4: Fortune Island
Epizodická hra - Life is Strange 2
Hra pre splitscreen - Overcooked 2 / A Way Out
Indie hra - Subnautica
Hra ako služba: Fortnite

Štýly hier:

Akčná - God of War
Akčná adventúra - Red Dead Redemption 2
Akčná RPG -  Monster Hunter: World
FPS - Battlefield V
Stratégia -  Into the Breach
Skákačka - Celeste
RPG - Pillars of Eternity II: Deadfire
JRPG - Dragon Quest 11
Racing - Forza Horizon 4
Adventúra - Unavowed
Multiplayer - Fortnite
MMO - World of Warcraft: Battle for Azeroth
Bojovka - Super Smash Bros. Ultimate
Šport - Football manager 19
VR - Beat Saber
Slovenská hra - Shadows: Awakening

 

A čo najhoršie veci?

Najväčšie sklamanie v indie sfére - Culling 2 (Battle royale hra zrušená takmer hneď po vydaní)
Najväčšie sklamanie v AAA sfére - The Quiet Man (veľký vydavateľ, veľký rozpočet, známy vývojár a výsledkom je najhoršia hra roka)
Najhorší trend -  vydávanie nedokončených hier

 

Ak budete chcieť prispieť s vašim výberom, čoskoro spustíme hlasovanie o hru roka podľa vás, kde sa ukáže čo sa páči práve vám.


napísal saver 8.1.2019Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.