Z Dementium mohol byť Silent Hill

pridal matus_ace 29.4.2015 o 19:15
DS


fiogf49gjkf0d

Jools Watsham, spoluzakladateľ nezávislého štúdia Renegade Kid, sa na Twitteri podelil o informáciu, že v roku 2007 rokovali s Konami o tom, že by priniesli ďalšiu Silent Hill hru aj na handheld Nintendo DS. V rovnakej vychádzal Silent Hill: Origins a vtedy sme začali vidieť, že Konami pomaly prestáva mať predstavu o smerovaní jednej zo svojich najsilnejších sérií, takže niet divu, že sa pozerali aj na ďalšie možnosti.

Renegade Kid tak prišli za Konami s rozpracovaným projektom survival hororu, ktorý si nazvali The Ward, pričom im ho navrhli práve ako novú licencovanú Silent Hill hru pre DS. Konami bolo síce otvorené takémuto nápadu, no podľa Watshama stretnutie dlho netrvalo, keďže ich predstavitelia spoločnosti už po pár minútach odbili s tým, že si neželajú, aby takýto tím pracoval so Silent Hill licenciou. Hra nakoniec vyšla ako Dementium: The Ward a odniesla si priemerné hodnotenia 72%. Konami paradoxne outsourcovalo vývoj ďalších Silent Hill hier od 4 ďalších štúdií s nie práve najlepšími výsledkami.

Tam však stretnutia Renegade Kid a Konami neskončili. Neskôr sa totiž zástupcovia oboch spoločností stretli opäť, aby prebrali možnosť vývoja Silent Hill titulu. Vývojári tentoraz prišli s projektom 3rd person survival hororu, ktorý by bol postavený na engine z Dementium 2 a opäť by vyšiel na Nintendo DS. Stretnutie tentoraz prebiehalo oveľa lepšie a Konami projekt hneď nezmietlo zo stola, no nakoniec sa rozhodli, že v tej dobe nechcú ísť do DS vôd s hororovým titulom. Práve z tohto projektu sú aj priložené obrázky.

Z Dementium mohol byť Silent HillČo nájdete v májovej ponuke PlayStation Plus hier
predchádzajúca novinka

Build konferencia Microsoftu začína
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.