Optimalizácia GTA V je na PC veľmi dobrá

pridal saver 14.4.2015 o 11:26
PC


fiogf49gjkf0d

Rockstar sa pohral a GTA V skutočne ponúka širokú podporu PC konfigurácii, na rozdiel od svojho predchodcu. Výkon je dobrý a prakticky aj na 7 rokov starých kartách nebude mať hra problém. Možno malé problémy má teraz launch, kde sú rôzne menšie chyby, ako napríklad to, že nesmiete mať užívateľské meno v systéme so špeciálnym znakom. A teda na "Miško", "Jožko"... zabudnite. vytvorte si login do windowsu bez diakritiky, aspoň pokým to Rockstar neopravi (chyba sa tak, že hra zastane pri Loading alebo Sign In). Mimo toho niekto má aj problémy s prihlásením Social Clubu, kde sa konto prepne do offline stavu. Rôzne chyby s ktorými sa môžete pri inštalácii stretnúť sme spísali tu. Ale inak zatiaľ vyzerá, že launch prešiel bez väčších problémov a zahltenia Social Clubu, aktivácie nemajú problém a ani samotné spúšťanie, rovnako pekne ide aj GTA Online.

Čo sa týka nastavenia grafiky, GTA V ide v štýle GTA IV a teda nastaviť sa dá prakticky všetko, až do takých detailov, ako polovičný Vsync. Rockstar si pri každom nastavení odpočítava videopamäť a upozorní vás, ak ju prekročíte. Z toho čo som skúšal to však až tak vážne nemusíte brať, stačí si obmedzenie vypnúť a kľudne nastavte aj nad váš limit. Pamäť sa v prípade potreby popresúva, aj keď samozrejme vtedy už môžete zbadať zníženie framerate. Osobne to teraz testujem na GTX570 a 1.25GB pamäťou a 40-50 fps  nemá problém na vysokých nastaveniach, very high textúrami, aj keď pri niektorých náročnejších situáciách to poklesne na 30 fps, s normal shadows a normal reflections. Na 5 rokov starú kartu to vôbec nie je zlé. Ak máte aj GTX450, 550 alebo slabšie karty s 1GB pamäťou budú bez problémov budete fungovať (1GB je minimum aké v nastaveniach hry spravíte).  Na hranie na najvyšších detailoch je ideálna aspoň 3GB karta, ale ani s 2GB pamäťou o veľa neprídete.

Podrobnejšie testy a benchmarky, či už kariet, alebo fungovania hry na notebookoch budú postupne vychádzať.  Prvé benchmarky ako aj porovnania kvality už nájdete na gamegpu, nešli od úplných lowendov, ale vyšších nastaveniach s normal textúrami si to zahráte aj na R7 260X. Rovnako už benchmarky priniesol aj Guru 3D s 1920x1200 rozlíšením a 2xMSAA

Optimalizácia GTA V je na PC veľmi dobráPredestination - od kolonizácie planéty až ku hviezdam
predchádzajúca novinka

Aký je nový Rainbow Six Siege
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.