Rockstar celé roky klamal ohľadom PC verzie GTA V

pridal saver 12.4.2015 o 8:59
PC


fiogf49gjkf0d

Rockstar priznal ako to celý čas s PC verziou GTA V skutočne bolo. Teda priznáva ako priznáva, hovorí to čo je pre nich marketingovo najlepšie, tak ako posledné dva roky. Konkrétne pre PCGamer priznal, že:

"Plánovali sme PC verziu od prvého dňa, spravili sme technické rozhodnutia postavené na fakte, že spravíme PC verziu hry. Aj keď sme začali s vývojom PC verzie skoro, rozhodli sme sa zamerať našu pozornosť na PS3 a Xbox360 verzie ako prvé, aby sme ich potlačili ako sa len dá."

Čiže všetky leaky okolo PC verzie boli pravdivé a následne už Rockstar len zatĺkal, napríklad Dan House pre IGN raz povedal, že WiiU a PC verzie sú len v zvažovaní, pritom v logoch hry už mali PC verziu aj s nastaveniami. 

Teraz hovoria, že proces portovania GTA 5 na PC bol podobný ako pri Max Payne 3, plánovali, že vydajú PC verziu, takže práce začali paralelne s konzolovými verziami. Hneď na začiatku vedeli, že PC pôjde 64-bitovo s DX11 podporou a to sa im veľmi vyplatilo pri ohlásení architektúr PS4 a Xbox One konzol.

Samozrejme marketing nepustil (a možno nepustilo ani podplatenie zo strany konzolových firiem, ako tvrdí Intel) a nemohli priznať, že skutočne majú PC verziu, že bude technologicky výrazne vpredu a, že ju plánujú vydať, aby im náhodou neklesli konzolové predaje. Ohlasili ju až pri predstavení verzie pre nové konzoly a nakoniec aj s odložením (možno, aby si mohlo čo najviac hráčov kúpiť všetky tri verzie). Sami teraz PC verziu označujú ako definitívnu edíciu hry, keďže bude mať najlepší vizuál, hustejšie zaľudnenie sveta, 4K rozlíšenie, video editor, director mod, rádiové skladby naviac a samozrejme podporu módov.

Po vydaní PC verzie môžeme od Rockstaru čakať konečne aj ohlásenia príbehových rozšírení hry, na ktorých tiež vieme, že pracuje a ktoré budú zrejme minimálne dve podobne ako pri GTA IV, možno tri.  Podľa súborov z hier tam plánujú kasína,agentské misie a zombie rozšírenie.Ukážky z AQP city, indie klonu GTA
predchádzajúca novinka

Videoeditor v PC verzii GTA V ponúkne viac ako len nahrávanie videí
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.