Epic Games práve vydalo Unreal Engine 4.5

pridal roberto 15.10.2014 o 10:58
PC
PS4
Xbox One


fiogf49gjkf0d

Korene Unreal Engine siahajú až do roku 1998, kedy ho Epic predviedol v FPS Unreal. Engine sa rýchlo rozšíril do ďalších hier a ďalších žánrov ako akčne adventúry, RPG aj MMORPG a dnes už sa používa naprieč celým spektrom hier. Čo je teda nového vo verzii 4.5?

Prvé video predvádza realisticky vykreslené mäkké tiene (realtime raytraced soft shadows), ktoré sa na základe sledovania svetelných lúčov prepočítavajú v reálnom čase.

Aj druhé video je zamerané na mäkké tiene, ale tentokrát pracuje s bodovým zdrojom svetla v uzavretej miestnosti.

Použitý postup sledovania lúčov by mal nie len s ľahkosťou vykresľovať aj vzdialené tiene, ale ešte pritom grafické karty zaťaží o 20 až 30 percent menej než doteraz používané vrstvené mapy tieňov. Vrstvy sa však z UE 4.5 úplne nevytratia, pretože sa presunú medzi nástroje dostupné pri vývoji na mobilné zariadenia. Čoskoro by tak malo vyjsť viacero mobilných hier prezentujúcich dynamické tiene.

Ďalšiu novinku možno v zápale boja ani nezaregistrujete, ale pri bližšom pohľade na materiál otočený smerom ku kamere pochopíte význam novej Specular occlusion, ktorá sa najlepšie prejaví na drsnejších materiáloch.

originál

Epic Games práve vydalo Unreal Engine 4.5

Unreal Engine 4.5

Epic Games práve vydalo Unreal Engine 4.5

Ďalšie porovnanie verzie 4.4 a 4.5 prezrádza pridanie nového tieňovacieho modelu subsurface, ktorý umožní podpovrchové rozptyľovanie svetla, ktoré môže byť použité k reálnejším odleskom na pokožke a ďalším efektom.

Epic Games práve vydalo Unreal Engine 4.5

Viac než hráči sa môžu tešiť herní vývojári, ktorí dostali GUI Designer, jednoduchšiu konverziu animácií medzi rôznymi "kostrami", rýchle znovunačítanie bez manuálneho reštartu editora a pribudlo množstvo pomocníkov pre začínajúcich vývojárov.Klasický Alien vs. Predator je zadarmo na GOG.com
predchádzajúca novinka

Football Manager 2015 budúci mesiac v češtine
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.