Xbox One dostane podporu mkv videí už tento mesiac

pridal roberto 9.9.2014 o 10:19
Xbox One


fiogf49gjkf0d

Microsoft rozbieha premenu Xbox One na otvorenejšie "domáce centrum" a k tomu nevyhnutne patrí aj podpora rôznych formátov a prehrávanie mediálnych súborov zo vzdialených úložísk a aj USB-éčiek.

Najväčšia novinka nasledujúceho updatu sa bude týkať prehrávania obľúbeného formátu MKV. Účastníci Xbox Live preview programu by už teraz mali byť schopní prehrať tento formát z externého flash disku, alebo rovno z DLNA serveru, ktorý rovnako dostáva podporu. K užívateľom by mal  systém update doraziť behom týždňa, maximálne dvoch.

Druhou oblasťou na ktorú sa sústredí nová aktualizácia je Snap Center. To sa zobrazí po dvoch stlačeniach Xbox tlačidla a odteraz poskytuje rýchlejší prístup k pár najpoužívanejším aplikáciám - správam, informáciám o priateľoch, hodinám či Game DVR. Ľahko a rýchlo si tak môžete skontrolovať, ktorý z vašich známych je online, čo práve robí a poslať mu správu, pozvánku, alebo sa k nemu pripojiť.

Vylepšenia sa dočkal aj manažment achievementov. Ak sa vám nedarí niektorý z nich získať, ľahko a rýchlo zistíte, ktorý z vašich známych ho už získal a mohol by teda pomôcť nejakou dobrou radou. V testovaní je už aj nová sekcia "Priatelia", ktorá poskytne prehľadnejší zoznam informácii o aktivitách, hrách a hernom skóre. Vylepšenie sa týka aj SmartGlass, kde si môžete s priateľmi porovnať napríklad zoznam obľúbených hier.

Smart Glass dostane aj nové TV možnosti, kde ho budete môcť využiť ako ovládač, ale rovnako si naň presmerovať TV signál z nového Digitálneho TV tuneru pre Xbox One, ktorý vyjde budúci mesiac a umožní príjmať DTB-T stanice. Môžete si tak TV presmerovať na tablet a na televízore hrať hru.

Microsoft tiež prichádza s pár menšími vylepšeniami, ktoré navrhli sami hráči. Novou funkciou je napríklad skrývanie položiek v zozname "Ready to Install". Položky sa opäť zobrazia až po stlačení oboch páčok a stlačení tlačidla X. Položky sa opäť zviditeľnia po nainštalovaní z Xbox Store. Xbox One vám tiež umožní ľahšie nájsť či identifikovať ovládač pomocou vibrácie a v nastaveniach pribudne rýchlejší prístup k "priradeniu" headsetov a iného príslušenstva ku konkrétnemu hráčovi.Pohľad na plnú mapu z Destiny
predchádzajúca novinka

Predstavený Silver Wired Stereo Headset pre PS3 a PS4
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.