GameSpy definitívne končí a s ním aj multiplayer pre množstvo hier

pridal roberto 14.4.2014 o 12:17
PC


fiogf49gjkf0d

GameSpy mnoho rokov pôsobil ako middleware poskytujúci on-line a multiplayer služby pre videohry od rôznych distribútorov. Rovnomenná spoločnosť GameSpy vznikla v roku 1996 ako fanúšikovská stránka pre hráčov Quake, ktorí si prostredníctvom nej mohli zorganizovať multiplayerové zápasy.

Moderná éra videohier však so sebou priniesla viacero digitálnych distribučných systémov, prostredníctvom ktorých sa o hráčov starajú priamo najväčší distribútori. Spoločnosť, ktorú v roku 2000 odkúpilo IGN, tak bola v roku 2012 predaná do rúk Glu Mobile, v roku 2013 bola zatvorená GameSpy's network a definitívny koniec príde 31. mája 2014.

Niektoré hry, ktoré stále ešte používajú služby GameSpy, tak už nebudú ponúkať online funkcie a hlavne prestane fungovať multiplayer. Pokým niektoré tituly sa vydavateľom ešte oplatí zachraňovať migráciou na Steamworks alebo iné platformy, iné zostanú nadobro odrezané od sveta.

Prekvapením je napríklad vyhlásenie, ktoré sa objavilo na oficiálnom Crysis blogu. V tom sa uvádza, že Crytek nemá záujem riešiť problémy, ktoré hráčov postihnú po vypnutí GameSpy.

GameSpy definitívne končí a s ním aj multiplayer pre množstvo hier

Online multiplayer hier Crysis a Crysis 2 tak bude na PC k dispozícií už len do konca mája. Oficiálny text ďalej uvádza: "Radi by sme poďakovali všetkým, ktorí sa so zbraňou v ruke vrhali do zápasov v Crysis a Crysis 2 a ospravedlňujeme sa malej, ale nadšenej komunite aktívnych PC hráčov.

EA Games však "zachráni" Battlefield hry a presunie ich na Origin, Activisionu ani Rockstaru sa zrušenie GameSpy nedotkne. SEGA, Capcom a Namco Bandai skúmajú svoje možnosti, pokým Nintendo s najvyššou pravdepodobnosťou ponechá svoje staré hry napospas ich osudu.

Bohemia Interactive sa vyjadrila, že presunie Arma 2: Operation Arrowhead a Arma 3 na Steam,  ich ostatné tituly ako  Take On Helicopters, Arma 2, Arma 2: Free, Arma, Arma: Cold War Assault budú mať obmedzené pripojenie na multiplayer, ale priame pripájanie na server cez IP bude fungovať. 

Ukončenie služieb GameSpy zasiahne viac než stovku hier. Obsiahlejší výpis hier nájdete tu.Endless behačka MechRunner dostáva svoju kampaň na Kickstarteri
predchádzajúca novinka

Tvorcovia hry Sacred pripravujú akčnú RPG Unbended
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.