DirectX 12 predstavené, vyjde na PC, Xbox One, mobily a bude rýchlejšie

pridal saver 20.3.2014 o 19:40
PC
Mobil
Xbox One
WP


fiogf49gjkf0d

Microsoft práve na GDC predstavil DirectX 12, ktorý plánujú v vydať v early access a preview verzii tento rok a plné nasadenie na jeseň 2015.   DirectX bude teraz plne multiplatformové na Microsoft platformy a teda PC, tablety, Xbox One, mobily a hlavne bude aj rýchlejšie.

Rýchlosť je hlavne zameraná na procesory, ktoré nestúpajú s rýchlosťou tak ako grafiky a je potrebné sa im prispôsobiť. V DX12 dostanú procesory lepšiu multicore podporu, záťaž sa tak rozloží a rovnako sa zníži záťaž a čakanie pri volaní grafiky. Celkovo to záťaž procesora môže znížiť o 50%.  Umožní to vývojárom vytvárať komplexnejšie scény, zároveň im DX12 dá lepšiu kontrolu nad pamäťou v grafike a dostanú lowlevel prístup.

Čo sa týka spätnej kompatibility DX12,  Nvidia rovno potvrdila podporu všetkých DX11 kariet, AMD spomenulo aktuálne API a teda zrejme myslia DX11.1 karty, teda rovnaké ako v Xbox One.   Intel spomenul, že DX12 je ideálnym pre ich Iris grafiky a aktuálne Haswell processory. Nakoniec sa pridal aj Quallcomm, ten hlavne skonštatoval, že nižšia záťaž na procesor zvýši výdrž batérii a zároveň aj zrýchli grafiku.

DirectX 12 predstavené, vyjde na PC, Xbox One, mobily a bude rýchlejšie

Čo sa týka Xboxu, ten niektoré časti DirectX12 už má ale optimalizácie ho rovnako zrýchlia a pridajú mu možnosti na vylepšenie grafiky. Autori z Turn10 odprezentovali Forzu 5 pod DX12 na PC s Nvidiou Titan Black a samozrejme v 60 fps. Ukázali však pôvodnú scénu z E3, ktorá bola kvalitnejšia ako finálna hra ale keďže to neporovnali s DX11 verziou je otázne, aký výkonový rozdiel zaznamenali, alebo či s týmto systémom môžu priniesť Forzu na Xbox One v lepšom vizuále (alebo na PC). Zrejme si na to počkáme až do Forzy 6, ktorá vyjde práve pri vydaní DX12 budúcu jeseň.

Plný liveblog z DX12 prezentácie nájdete tu.inFamous: Second Son dostane masívny day-one patch
predchádzajúca novinka

Playstation exkluzivity pre Watch Dogs predstavené
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.