Demonštrácia na podporu Bohemia Interactive

pridal uni 23.11.2012 o 15:41


fiogf49gjkf0d

Ako sme vás už informovali pred niekoľkými dňami, vývojári z Bohemia Interactive, Ivan Buchta a Martin Pezlar, sú v Grécku zatknutí za údajnú špionáž a situácia je vážna.

Do kauzy sa zapojil už aj samotný preziden Českej republiky Václav Klaus a pripravuje sa demonštrácia. Účastníci protestu vyjadria jednoznačnú podporu nespravodlivo obvineným a vyzvú veľvyslanca v Českej republike, jeho excelenciu pána Georges Paizisa, aby kontaktoval zástupcu gréckej vlády a snažil sa o čo najrýchlejšie vyriešenie problému.

Buchta a Pezlar sa ocitli vo väzbe kvôli nedorozumeniu, ktoré sa týka hry Arma III, čo sa odohráva na geograficky upravenej podobe ostrova Limnos v roku 2035. Vývojári sú obvinení z úmyselného fotografovania vojenských objektov, ktorého sa nedopustili. Boli zadržaní v hoteli a podľa dostupných informácií sa u nich našlo iba niekoľko záberov vojenských objektov, ktoré sú však zachytené popri bežných momentkách z dovolenky. Navyše sa jedná o rovnaké vojenské objekty, ktorých fotografie sú v oveľa lepšej kvalite ľahko dostupné na internete.

Účelom demonštrácie nie je posudzovať mieru viny v celej veci, ale upozorniť na zbytočné predlžovanie kauzy. Grécko je partnerom Českej republiky v EU a NATO a malo by dôstojne zaobchádzať s občanmi spriatelenej krajiny, bez šikany a odkladov. Dôkazy proti vývojárom sú nepresvedčivé a obžaloba zo špionáže absurdná. Situáciu komplikuje aj stávkovanie predstaviteľov súdnej moci.

Podľa doterajších správ nie je podpora Ministerstva zahraničia a Českej vlády obvineným v Grécku dostatočná a čo sa v obdobných prípadoch z minulosti vyriešilo v priebehu niekoľkých dní, sa tentoraz bez zjavného pokroku ťahá už tretí mesiac.

Celá kauza je sledovaná nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj vo svete. Petície na podoru obžalovaných už podpísalo viac ako 21 tisíc ľudí z celého sveta a na českej petičnej stránke Jana Modráka, skupina za ich prepustenie na Facebooku má takmer 4000 podporovateľov. O prípad sa zaujímajú české televízie a denníky, ale aj najväčšie svetové videoherné servery.

Demonštrácia sa uskutoční v pondelok 26. novembra 2012 v čase 13:00 - 14:30, Na Ořechovce 19 v Prahe. Detaily o chystanej akcii nájdete na tejto stránke.Crysis 3 na PC a Master Chief osobne na NG expo
predchádzajúca novinka

Nintendo Wii U na NextGen Expo 2012
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.