Vývojárov z Bohemia Interactive čaká súd

pridal spacejunker 16.11.2012 o 16:34


fiogf49gjkf0d

Situácia okolo dvojice vývojárov z Bohemia Interactive zatknutých v septembri a obvinených za špionáž sa zhoršuje. Ivan Buchta a Martin Pezlar dostali podľa Českého rozhlasu vyjadrenie, v ktorom grécky súd zamietol odvolenie proti obvineniu zo špionáže, rovnako aj žiadosť o prepustenie na kauciu. Obaja tak pôjdu pred súd v Grécku. Hrozí im až 20 rokov väzenia.

Z obvinenia zo špionáže sú šokovaní rovnako ako ich právnik. Aktuálne sa pripravujú ďalšie kroky. “V tomto okamihu by už do toho mala vstúpiť vláda. Štát by mal dať jasne najavo, že má záujem o svojich občanov, ktorí sa dostali do ťažkej situácie v zahraničí. Vláda by mala postup pomôcť koordinovať.” vraví matka jedného zo zadržaných Hana Buchtová.

Podľa informácií Českého rozhlasu vraj Ministerstvo zahraničia ukľudňovalo rodičov rodičov Pezlara aj Buchy, že šéf diplomacie Karel Schwarzenberg hovoril so svojim gréckym kolegom o prijatí odvolania. Po 68 dňoch väzby sa tak nestalo.

Buchta a Pezlar sú zadržovaní v cele, kde je okrem nich umiestnených ďalších 25 ľudí, spia na zemi a prežívajú v podmienkach, v ktorých si musia zháňať sami hygienické potreby. “Naši chlapci nám už dnes do telefónu nehovoria, že to ide a že to zvládajú.” povedala Buchtová. “Do telefónu mi hovoria v podstate jediné: Mami, tati, zachráňte nás.”

Česká herná scéna sa aktuálne pripravuje na protest. O jeho priebehu, ako aj situácii v Grécku budeme informovať.

Podporiť Martina a Ivana môžete na anglickej stránke alebo podpísaním petície.Call of Duty znovu prekonalo svoje rekordy
predchádzajúca novinka

Sword of the Stars II: Enhanced Edition ohlásené
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.