AR Drone 2.0 priletí na CES

pridal saver 8.1.2012 o 20:26
Mobil
iOS
Android


Helikoptéry ovládané mobilom znovu prilietajú, tentoraz s 720p HD kamerou a novým softvérom.

Autori ukážu AR Drone 2.0 už na aktuálnej CES výstave, kde predvedú jej nové možnosti ako napríklad preddefinovanie kompletnej letovej dráhy, ukladanie HD záznamu. Z herných možností, už dokážu drony rozoznať obrysy a farby na zvýraznenie augmented reality objektov na obrazovke telefónu. Nová verzia príde už v druhom štvrťroku za 299 dolárov, aplikácia bude znovu pre Android a iOS.

Popri novej verzii hardveru bude vydaná aj nová verzia softvéru AR.FreeFlight 2.0, ktorá ponúkne:

- FreeFlight: prístup na letové možnosti
- Fotky a videá: môžete ukladať HD videá a fotky a ukladať si ich do svojho zariadenia, všetky dáta ako výška, rýchlosť, dĺžka a miesto môžu byť uložené a sharované s komunitou. Môžete ich rovno uploadovať aj na Toutube.
- Guest Space: prístup na najlepšie letové videá a praktické informácie
- Drone Update: free softvérové updaty
- AR.Drone Academy: získajte geolokačné údaje na najlepšie letové zóny, sledujte, ako ich zvládli ostatní piloti
- AR.Games: Prístup na aplikácie a hry pre AR Drone. Bde zaujímavé sledovať, ako nové rozlíšenie a rozpoznávanie augmented reality vylepší boje alebo preteky Dron.

Vylepší sa aj letový model teraz nazvaný 'Absolute Flight', kde 3D magnetometer v zariadení bude presne vedieť orientáciu drony oproti smartphonu a ovládanie tak bude vždy presne oproti vášmu natočeniu. Ak sa vám nebude chcieť otáčať ,zapnete si 'Relative Flight', pôvodný mód, ktorý nie je previazaný na vaše natočenie.

AR Drona 2.0 obsahuje nový mikroelektromechanický systém, 3 osový akcelometer, 3 osový magnetometer a tlakový senzor, ktorý pridáva AR Drone stabilitu. K tomu má 2 ultrazvukové senzory, ktoré analyzujú výšku do 6 metrov. Dve kamery, jedna je 720p na záznam, druhá odhaduje rýchlosť porovnávaním záberov. K tomu sú teraz dva typy trupov, jeden pre vnútorné lety chrániaci vrtule, druhý pre vonkajšie lety bez ochrany vrtúľ, ale farebný, aby ste ho ľahšie vo vzduchu lokalizovali. Nakoniec vpredu zelené a vzadu červené diódy pre vizuálne lokalizovanie natočenia drony.1080p quadcore tablety hlásia príchod
predchádzajúca novinka

Cube 3D - príťažlivá 3D tlačiareň
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.