Zisky Nintenda na sedemročnom minime

pridal saver 26.4.2011 o 13:03
Wii
DS
3DS


Nintendo má za sebou ťažký finančný rok a ani 3DS mu ho nepomohlo napraviť. Menej financií prinieslo Wii, ktoré má už svoj vrchol za sebou a aj keď sa stále slušne predáva, už to nie sú dvoj-trojnásobné predaje oproti konkurencii. Firme nepomohlo ani minuloročné ohlásenie 3DS, ktoré malo za následok postupný pokles predajov DS. Keď si to Nintendo zrátalo, zisky klesli o 66 %, slále však nie je v mínuse a 77 miliárd yenov je na prechodný rok uspokojivý príjem.

Ďalší rok to bude ťažšie, nová konzola totiž vyjde až po marci 2012 alebo neskôr a celé predaje bude musieť ťahať 3DS, ktorému ako tak pomôžu postupne slabnúce DS a Wii. Wii po nasledujúcej E3 zoslabne ešte viac, keďže Nintendo oficiálne ohlási nástupcu konzoly. Zrejme to bude firma kompenzovať postupnými zľavami, ale tie prinesú do kasičky stále menej peňazí.

Z hardvérového hľadiska sa za uplynulý rok predalo 15 miliónov Wii konzol, 17,5 milióna DS a 3,6 milióna 3DS za prvé dva mesiace predaja. Firma síce predpokladala predaj 4 milióny, ale úvodná ponuka titulov nebola dostatočná na oslovenie ďalších desiatich percent hráčov. Z hier sa predalo 120 miliónov pre DS, 9,4 milióna pre 3DS a 171 miliónov kusov pre Wii.Detailné porovnanie Portalov
predchádzajúca novinka

Curse of Slate Rock Manor na stope tajomstva
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.