Trpíte PlayStationitídou?

pridal spacejunker 25.2.2009 o 16:39
PS2
PS3
PSP


Na svete je nová diagnóza spájaná s videoherným priemyslom, kožní experti z Anglicka ju pomenovali PlayStation palma hidradenitis. Ide o kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje boľavými červenými rankami na pokožke vyvolané nadmerným potením a fyzickou záťažou ako napríklad u bežcov.

Britskí experti z British Journal Dermatology poukazujú na prípad 12-ročného dievčaťa hospitalizovaného s boľavými ranami na dlaniach. Pacientka však nebehala ani nijako nešportovala, ale trávila so svojou PS hrou dennodenne niekoľko hodín a ani keď sa objavili prvé symptómy, neprestávala hrať (názov hry sa v správe nespomína). Po 10-dňovej hospitalizácii vo švajčiarskej nemocnici sa jej dlane úplne zahojili a bola prepustená.

Nina Goad z Britskej asociácie dermatologóv varuje pred intenzívnym hraním, ak vaše dlane majú zvýšenú tendenciu potiť sa, radšej ako pokračovať, treba si dať pauzu. Experti uzatvárajú správu s tým, že PlayStationitída by mohla byť zaradená medzi fyzické symptómy spôsobené závislosťou na videohrách ako napríklad svalová horúčka (acute tendonits), za ktorú môže vytrvalé hranie na Nintendo Wii.

Reakcia Sony nenechala dlho na seba čakať, hovorca vo vyhláseniu tvrdí, že za 13 rokov, počas ktorých je PlayStation v predaji, sa s podobným prípadom ešte firma nestretla. Čo k tomu dodať?USA vs. Nemecko v zaujímavom teste
predchádzajúca novinka

Persona PSP aj mimo Japonska
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.