Vývojári opäť prosia hráčov, aby radšej hry pirátili, ako kupovali z G2A

pridal play3man 2.7.2019 o 10:32


Obchod G2A má skutočne chabú reputáciu u hernej komunity. Svoje postavenie získal kvôli nie veľmi korektným praktikám predaja, z ktorého skutoční tvorcovia predávaného obsahu často nevidia ani cent. Už viackrát sa riešili kauzy, pri ktorých sa herní vývojári snažili voči G2A postaviť predovšetkým otvoreným rozprávaním o tomto probléme, a teda negatívnou reklamou. Obchod síce prijal isté opatrenia, no aj napriek tomu sa zdá, že sa situácia vôbec nezmenila. Najnovšie si herná komunita všimla reklamnú aktivitu G2A, v rámci ktorej si zakúpili sponzorované odkazy vo vyhľadávači Google. Ak teda niekto má v pláne kúpiť akúkoľvek hru a je k dispozícii aj v spomínanom obchode, zobrazí sa hneď na prvej pozícii, čím vytlačí oficiálnych predajcov. 

Práve túto aktivitu zachytil aj zakladateľ vydavateľstva No More Robots Mike Rose, ktorý spozoroval konkrétnu reklamu na hru Descenders. Práve jeho firma je vydavateľom tejto hry, takže sa pokúsil aj o vypnutie tejto reklamy. To z pochopiteľných dôvodov nefungovalo, a tak sa rozhodol bojovať iným spôsobom. Ak totiž nevidia z predaja ich hry ani cent, tak by boli radi, ak by peniaze taktiež nevidelo G2A. Preto na Twitteri doslova prosí hráčov, aby ich hru radšej stiahli z Torrentu, ako by si ju mali kúpiť cez G2A.

K tejto partii sa pridalo aj štúdio Vlambeer, konkrétne spoluzakladateľ Rami Ismail. Taktiež tvrdí, že v tomto prípade je určite lepšie hru pirátiť, ako ju kupovať takýmto spôsobom: „Tieto stránky nás stoja toľko času, ktorý by sme potencionálne mohli využiť na vývoj, a to z pohľadu starostlivosti o zákazníkov, preskúmavania falošných kľúčov, riešenie rôznych žiadostí o vrátenie peňazí."V Cyberpunku 2077 budete môcť začať z troch rôznych lokalít
predchádzajúca novinka

Porovnanie postáv zo Zaklínača 3 a Zaklínač TV seriálu
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.