Šéf Paradoxu hovorí, že 70/30 podiel platforiem je poburujúci

pridal saver 2.7.2019 o 9:00
PC


Jeden zo šéfov Paradoxu Fredrik Wester na Gamelab 2019 diskutoval s ostatnými vývojármi o pomere podielu peňazí, ktoré z hier dostávajú distribučné systémy. Je rád, že Epic ponúka alternatívu s rozumnejšou ponukou. Totiž štandardné obchody berú 30% z tržieb, Epic to znižuje na 12%.

"Myslím si, že rozdelenie výnosov 70/30 je poburujúce, držitelia platformy berú príliš veľa peňazí", hovorí a dodáva, že "je to postavené na starom modeli od Warner Brosu, ktorý vznikol pri predaji VHS kaziet, ale to bolo fyzické a stálo to veľa peňazí. Táto digitálna distribúcia nestojí nič. Epic spravil veľmi dobrú prácu pre celý herný biznis s 88% podielom. Je to fantastický ťah. Ďakujem veľmi pekne."

Epic teraz ponúka skutočne konkurenčnú alternatívu k Steamu a to za lacnejšie peniaze a Wester k tomu dodáva:

"Myslím, že špeciálne pre nových vývojárov je dobrý. Majú nižšie náklady na to, aby sa dostali na trh. Myslím, že je to aj vecou slušnosti. Koľko vlastne stojí dokončiť hru?"

"Keď je konkurencia malá, môže si platforma brať väčšie peniaze z koláča, ale ako konkurencia narastá, musia znížiť svoj podiel. Takto trh funguje, nie?"

V niektorých prípadoch je zobraných 30% viac peňazí ako zisk pre štúdio, pridal sa do debaty Dan da Rocha z Qube:

"88/12 podiel je veľká výhoda. Totiž v niektorých prípadoch je 30%, čo berie Steam, viac ako zisk samotného štúdia. Je to šialené, že? Je to pre nás obrovský stimul.

Zároveň je to však zložité. Hlavne ak máte fanúšikovskú základňu na Steame a idete na Epic, môže tam byť veľký plač. Ale záleží to od toho, je cena správna? Má to finančný zmysel? Je to len malá hlučná mintorita na Steame, ktorá s tým má problém? Je to na zvážení, ale pozitívne je, že publikum na Epic store sa zväčšuje."

Rubio z Tequlia works pridal aj ďalší pohľad:

"Keď sme začínali v roku 2012 s Deadlight, počet vydaných hier v tom roku bol taký, ako je teraz za mesiac na Steame. Vtedy sme mali veľmi dobré miesto na Steame a ľudia mohli vidieť našu hru, teraz sme závislí na meme, aby sme upútali pozornosť."Porovnanie postáv zo Zaklínača 3 a Zaklínač TV seriálu
predchádzajúca novinka

CD Projekt robí na troch Cyberpunk 2077 tituloch
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.