Vytváranie Cyberpunk 2077 postáv nebude obmedzené pohlavím, CD Projekt obraňuje reklamu s transženou

pridal saver 15.6.2019 o 17:25
PC
PS4
Xbox One


CD Projekt bol už niekoľkokrát obvinený zo žartov z transgender komunity a v prípade Cyberpunku 2077 si niektorí nie sú istí čo v tom nepokračujú. Na obrázku sa totiž objavila reklama s transženou. Kasia Redesiuk z CD Projektu však vysvetľuje:

"Cyberpunk 2077 je umiestnený v dystopickej budúcnosti, kde megakorporácie diktujú všetko. Skúšajú a aj sú úspešné v ovplyvňovaní životov ľudí. Tlačia im svoje produkty. Vytvárajú agresívne reklamy, ktoré využívajú a zneužívajú ľudské potreby a inštinkty. Takže hypersexuálizácia je tu všade a naše reklamy sú príkladmi z hypersexualizovaných žien, muž a ľudí medzi tým.

Je to hrozne, rovnako ako v našom svete. Ale z našej strany to bolo úmyselné využitie, aby sme vám ukázali svet do ktorého ste sa dostali a v ktorom človek bojuje proti korporáciám. A bojujete aj proti reklamám."

Dodáva, že v roku 2077 je dostupné množstvo modifikácii tela, ľudia si zmixujú čo chcú podľa toho ako sa cítia. Obyvateľstvo je viac otvorené k rôznym typov vzťahov.  

Podobne aj pri vytváraní vašej postavy budete mať viac možností. CD Projekt hovorí, že je to citlivá téma, ale chcú dať hráčom čo najväčšie možnosti customizácie aké len budú môcť. Napríklad budete môcť upraviť tvár vašej postavy inak ako je jej pohlavie, podobne hlas a ďalšie možnosti. Momentálne na tom pracujú a hovoria, že to nie je také jednoduché ako sa zdá. Ale dbajú na to, ako budú zobrazovať transpostavu aj po customizácii, aby to nepoňali zle.Game History Association z Českej republiky sa snaží zachrániť hry pre Ouya
predchádzajúca novinka

Corsair predstavil novú hernú myš so smart závažiami a tiež novinku aj pre ľavákov
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.