Microsoft plánuje vydávať svoje first party tituly každé tri mesiace

pridal saver 13.6.2019 o 10:32
PC


Matt Booty, šéf Xbox game studios, sa v interview na E3 vyjadril, že plánujú vydávať nový titul každé tri mesiace a to rovno s cieľom dopĺňania obsahu do Game Passu. V interview to rozpočítal na počet štúdií a dva až tri roky vývoja:

"Pozeráme sa na to, aký dlhý čas budete tráviť s jednou hrou a podľa toho sa nám ukáže ideálny rozostup vydávania. Vychádza nám to na tri mesiace. Pritom vieme, že vývoj hry trvá niekde medzi dvoma rokmi a štyrmi rokmi. Síce pri veľkých tituloch ako Red Dead alebo God of War je to viac, tie potrebujú 5 až 6 rokov, ale pre štúdiá ako Ninja Theory alebo Double Fine to bude dva až tri roky.

Pri dvoch-troch rokoch a pri trojmesačnom intervale nám vychádza, že potrebujeme okolo 10-12 štúdií, aby sme vedeli tituly ponúkať pravidelne. Ale ... samozrejme vyvíjať hry nie je exaktná veda. Neexistuje žiadne presne stanovené tvorivé obdobie. Takže niektoré veci, ktoré budú trvať dlhšie, pri iných síce zo začiatku povieme, hej, skvelý nápad, ale následne uvidíme, že to nikam nenapreduje a zrušíme to. Tam potrebujeme mať zálohy v počte štúdiií. Ale jednoducho, radi by sme ponúkali vysokokvalitné hry každé tri mesiace."

 


Zdroj: www.ign.com

Nintendo predviedlo 50 minút z hrania Marvel Ultimate Alliance 3
predchádzajúca novinka

CD Projekt už má takmer 1000 zamestnancov
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.