Microsoft priblížil aktuálny stav xCloudu, alpha testy už začali

pridal saver 24.5.2019 o 19:50
Xbox One


Ešte pred E3 Microsoft povedal viac k aktuálnemu stavu svojej streamovacej služby. Hovorí, že služba je momentálne v alpha teste u zamestnacov, ktorí môžu testovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek a podobne je už dostupné aj u firiem ako Capcom alebo Paradox, ktoré už môžu testovať svoje hry vzdialene. Totiž už do datacentier všetkých 13 Azure regionov pridali prvé xbox servery. 

Na serveroch sa dajú hrať tri generácie hier a spolu ma xCloud možnosť streamovať 3500 hier, z toho cez 1900 čisto Xbox One titulov, bez nutnosti modifikácie vývojármi (samozrejme bude záležať od autorov, či tituly na streaming ponúknu). Teda hry prakticky zadarmo rozšíria na ďalšie zariadenia bez ďalšieho vývoja, alebo samostatných updatov. Všetky updaty do Xbox One hier sa totiž automaticky premietnu aj do cloudu.  

Ak však vývojári budú chcieť XDK už má podporu streamingu, kde pri streamovaní môžu pridávať rôzne výnimky a úpravy. Napríklad zmeniť veľkosť písma alebo hostovať multiplayervé súboje na jednom servery, aby znížili odozvu. Huawei už nemôže používať ani microSD karty
predchádzajúca novinka

Sonic film bol odložený na rok 2020
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.