VR headsety Oculus Quest a Rift S sa dostanú do predaja 21. mája

pridal saver 1.5.2019 o 15:56
PC
Mobil
VR
Oculus Rift


Facebook na včerajšom evente okrem iného ohlásil aj dátumy vydania svojich dvoch nových headsetov a to Oculusu Quest a Riftu S. Oba vyjdú 21. mája a každý za 399 dolárov.

Rift S bude nová verzia Riftu s niekoľkými vylepšeniami a niekoľkými orezaniami. Hlavne teraz stratí dodatočné senzorové stanice a bude postavený na Mixed reality systéme so senzormi v headsete. Ten tak bude sám monitorovať ako pohyb človeka, tak aj pohyb ovládačov. Je to jednoduchý systém na zapájanie a aj hranie. Len ho zapojíte káblom do PC a viac neriešite.

Rift S má dva 1280 x 1440 displeje, teda vyššie rozlíšenie ako 1200 pri pôvodnom Rifte, pričom sú to teraz LCD displeje s 80Hz refreshom. Je to zvláštna voľba, keďže ide nižšie ako 90Hz, čo je štandard v headsetoch. Podobne prechod na LCD z AMOLED je nečakaný, ale robí ho stále viac firiem, kde LCD ponúka hustejšie pixely s lepším obrazom, aj keď slabším kontrastom.

Oproti tomu Quest bude samostatný headset s mobilným výkonom, kde ponúka Snapdragon 835 procesor, 4GB pamäte a displeje s rozlíšením 1440x1600. Je prekvapivé, že práve tu dal Oculus displeje s vyšším rozlíšením, keď ich Snapdragon 835 nemá ako využiť. Tu však Oculus ušetril na uchytení headsetu, kde má len jednoduchší systém látkových popruhov. Nemá ich také kvalitné ako Rift S. Je to zrejme mierené na čo najlepšiu prenositeľnosť. Zároveň samozrejme budú menej kvalitné hry a aplikácie, keďže sa musia spoliehať na starší mobilný procesor.Hororový titul Close to the Sun predstavuje svoju ústrednú skladbu
predchádzajúca novinka

Lust from beyond prefinancovaný cez Kickstarter, vtiahne nás do dimenzie rozkoše
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.