Tim Sweeney: Epic prestane kupovať exkluzivity, ak Steam zníži svoj odvod na 12 percent

pridal saver 25.4.2019 o 21:18
PC


Tim Sweeney znovu reagoval cez Twitter na otázky ohľadom stratégie Epicu s exkluzivitami a hovorí, že v tom bude pokračovať, pokým nezruší 30% podiel v dominantnom obchode. Je to problém číslo jedna pre PC vývojárov a vydavateľov a všetkých, ktorých živí tento biznis. V Epicu sú odhodlaní napraviť to a toto je jeden z prístupov, ktorý ovplyvní zásadnú zmenu. 

Na otázku, čo by ho donútilo premyslieť svoju stratégiu s exkluzivitami hovorí, že ju zmení vtedy, ak sa Steam zaviaže k stálemu 88% podielu pre všetkých vývojárov bez ďalších podmienok. Ak by to spravili, Epic prestane riešiť exkluzivity a zváži aj to, že by dal svoje hry na Steam. 

Pričom "bez ďalších podmienok" myslí to, že hry na Steame môžu používať hociktorý online systém, priateľov a kontá, aké si autori vyberú, hry budú môcť byť kompatibilné s ostatnými platformami a obchodmi, zároveň by Steam nezdaňoval tržby na iných platformách a obchodoch v danej hre, pričom zakúpené veci na iných platformách by boli dostupné aj na nej. Pritom bez veľkých certifikačných požiadaviek. Všetko v duchu otvorenej platformy, kde je Store len miesto na nájdenie hier a zaplatenie za obsah, bez ďalších obmedzovaní.

Tento krok by bol víťazným momentom v histórii PC hier a mal by dopad aj na na ďalšie generácie iných platforiem. Obchody by sa vrátili späť k tomu, že by boli pekné miesta na nákup vecí, nie len daňovým úradom na vývojárov. Dodáva, že väčšinu problémov vývojárov a vydavateľov by vyriešili peniaze, ktoré tých ubraných 18% poskytuje.

K tomu, že Steam predsa rozdáva vývojárom aj free kódy a preto je to tých 30%, hovorí, že aj Epic rozdáva kódy a to na hociktorú službu pre ne-exkluzivity a zatiaľ na Humble pre exkluzivity. Zatvorenie Telltalle zrušilo aj Stranger Things titul od tvorcov Oxenfree
predchádzajúca novinka

Rendery ukazujú, ako bude vyzerať nový iPhone XI
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.