Sony spustilo cenzúru v hrách pre MeToo kampaň

pridal saver 21.4.2019 o 9:39
PS4


Sony v interview na Wall Street Journal spomenulo dôvody, prečo začalo cenzúrovať PS4 hry. Hovorí, že sa bojí súdnych procesov a akcií na sociálnych sietiach. Hry na ich platforme tak musia byť cenzúrované výraznejšie ako na ostatných platformách.

Hovoria, že zatiaľ nemajú k cenzúre spísané kritériá, ale je to nová vec, ktorá bola predstavená len nedávno pri #MeToo kampani. Dodávajú, že majú zodpovednosť k svojim používateľom na platforme a nechcú, aby hry bránili zdravému rastu a vývoju mladistvých. 

Sony dodáva, že sa bojí o svoju globálnu reputáciu, ktorá by mohla byť poškodená aj z lokálne predávaných japonských hier. Nechcú byť spájaní s ničím, čo by mohlo k nim pritiahnuť pozornosť a niečím čo ubližuje ženám. A to ani v hrách, ani v streamoch na Youtube, alebo Twitch.

Hlavne japonským vývojárom, ktorí sú v týchto veciach uvoľnenejší, to robí problémy. Sony nemá požiadavky presne dané a až na konci vývoja sa dozvedia, že Sony tam má s niektorými vecami problém a pritom len pred pár dňami im to nevadilo. Je to potom veľmi drahé na opravu. Zároveň to obmedzuje kreativitu. Autori tam musia výrazne cenzúrovať čiastočnú nahotu, rušiť natriasanie pŕs a podobné veci, na ktoré sú tie hry priam zamerané, alebo tam hry rovno nevydajú.

Sony spustilo cenzúru v hrách pre MeToo kampaň

Vývojári to vnímajú tak, že im Sony hovorí, nech si nájdu trh niekde inde. Podobné problémy nemajú na PC ani na Switch alebo Xbox One. Ale problém je, že tieto hlavne japonské hry si dlho vytvárali trh na PlayStation konzolách, teraz si ho musia vytvárať inde. Switch však v Japonsku veľmi rýchlo rastie a zároveň Nintendo tam nevidí problém. Rovno hovorí, že Switch má možnosť pre rodičov obmedziť obsah deťom podľa ratingu.

Okrem japonských hier je veľmi pekným príkladom cenzúry a chaosu okolo toho na sekundu ukázaný holý zadok v Devil May Cry 5 v PS4 verzii. Tam si zrejme Sony na poslednú chvíľu zmyslelo, že zadok musí byť cenzúrovaný a Day1 patch cenzúru do hry pridal. Ale... následne po mesiaci zrejme niekto zistil, že to až tak nevadí a teraz v apríli bola cenzúra odstránená. Stále však len v US verzii, v EU verzii nie. Vývojár SCUM tri dni hladoval kvôli výskumu pre hru
predchádzajúca novinka

Nvidia GTX 1650 Ti prichádza
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.