Princ Harry si myslí, že Fortnite by malo byť zakázané

pridal Sobek3 22.4.2019 o 10:59


Britská kráľovská rodina má vo Veľkej Británii veľký vplyv a tento vplyv aj náležite využívajú. Jej členovia sa tak vyjadrujú ku všetkým problémom spoločnosti, ku ktorým momentálne patrí aj závislosť na počítačových hrách a sociálnych sieťach.

A jednu z najpopulárnejších hier v podobe Battle Royale hry Fortnite skritizoval Princ Harry. Zašiel dokonca tak ďaleko, že tvrdí, že táto hra by nemala byť dovolená. Podľa jeho slov je to hra vytvorená na to, aby na nej boli ľudia závislí a táto závislosť následne spôsobuje, že deti sedia pred počítačom tak dlho, ako je to možné. Myslí si, že hra je „nezodpovedná“ a mala by byť zakázaná, pretože rodičia podľa neho nevedia, čo majú s touto situáciou robiť.

Fortnite je podľa neho časovaná bomba, pri ktorej sa čaká na to, akú škodu spôsobí. Tvrdí, že sa rozprával s viacerými odborníkmi na zdravie, ktorí mu potvrdili negatívny vplyv násilných hier a sociálnych sietí na zdravie detí. Deti hrajú hru celú noc a potom sú ráno v školách unavené a nesústredené.

Ak sa s touto situáciou nebude niečo robiť, hrozí podľa Harryho „globálna epidémia okolo psychického zdravia mladých ľudí, ku ktorému prispievajú hry a taktiež aj sociálne siete. Tie sú „nebezpečné, pretože sú normalizované a neexistujú na nich reštrikcie.“Medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta zaradil Time magazín aj Ninju
predchádzajúca novinka

Týždenník - Notre-Dame a Assassin
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.