Koľko Samsung Galaxy Fold mobilov sa skutočne pokazilo?

pridal saver 19.4.2019 o 9:30
Mobil
Android
Mobily


Postupne redaktori analyzujú, prečo sa im kusy pokazili a zisťujú, že ich väčšinou pokazili sami.  Presnejšie na internete sa objavili štyri pokazené kusy, z ktorých tri určite pokazili sami. Možno aj štvrtý, ale zatiaľ nie je jasné ako. 

Totiž dvaja stiahli ochrannú fóliu, ktorá na mobile mala zostať, aj keď oni to nevedeli, lebo vyzerá ako štandardná ochranná fólia, ktorú Samsung lepí na S10 sériu a pri recenzentských kusoch nebolo označenie, že sa nesmie strhávať. Je prilepená pevnejšie a ak ju stiahnu, displej nemá ochranu a upevnenie.

Ďalší kus, ktorý malo Verge, kde to vyzeralo, že sa pokazilo niečo mechanické a pretlačilo vpredu displej. Buď sa pokazil mechanizmus, alebo je možné, že to bola plastelína, ktorou prichytávajú mobily, aby dobre stáli, tá sa dostala do mechanizmu a pretlačila to. V článku o tom ako sa ich mobil pokazil to spomenuli len medzi riadkami.

Posledný kus, ktorému blikal jeden displej, možno bol skutočne chybný, alebo redaktor spravil niečo podobné ako ostatní, ale ešte sa nepriznal. 

V každom prípade vidíme, ako redaktori vedia rýchlo nové veci pokaziť, bude zaujímavé sledovať, čo sa stane, keď dostanú mobil do ruky ľudia. Tí za to dali 2000 eur a určite si na veci, ktoré nemajú robiť, dajú pozor, ale môžu prísť na nové. Je to celé nová technológia a ľudia si budú musieť zvyknúť, ako ju používať a firmy postupne zisťovať, ako ju spraviť čo najblbovzdornejšiu.

Oficiálne vyjadrenie Samsungu k problémom znie nasledovne:

„Obmedzený počet prvých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý médiám za účelom testovania. Dostali sme niekoľko hlásení týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané kusy dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto záležitosti.

Osobitne, niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je súčasťou štruktúry displeja a je určená na ochranu obrazovky pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho poškodenie. Zabezpečíme, aby sa tieto informácie dostali jasne k našim zákazníkom,“ David Sahula, hovorca Samsung Electronics Czech and Slovak.Apple sa po rokoch bojov uzmierilo s Qualcommom
predchádzajúca novinka

Irak zakázal Fortnite a PUBG
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.