Tvorca God of War kritizuje dĺžku Assassin's Creed či RDR2, pracuje na trojhodinovej hre

pridal Gam_er 19.4.2019 o 10:09
PC
PS4
Xbox One


David Jaffe je známy najmä ako tvorca Twisted Metal a God of War. Teraz pracuje na novej príbehovej adventúre pre jedného hráča. Hoci k nej zatiaľ nie sú známe žiadne podrobnosti, očakáva sa, že bude dlhá zhruba tri až štyri hodiny, pričom pôjde len o príbeh pre jedného hráča. 

Základné detaily nám k zatiaľ neznámemu projektu odhalil David Jaffe cez svoj Twitter. Vyjadril sa vo vlákne s rozhovorom Amy Hening, s ktorej názormi vo veľkej miere súhlasí. Kritizoval rozsah dnešných AAA hier a vyjadril určitú neistotu vzhľadom na komerčný úspech svojej hry, no zároveň dodáva, že pôjde o presne ten druh hry, ktorú by on chcel hrať. 

Jaffe totiž patrí k tým, ktorí sa dlhé roky sťažovali na dĺžku hier pre jedného hráča. O téme rozsahu hier sa vyjadril dosť vulgárne s tým, že chce hry, ktoré môže dokončiť počas jedného až troch sedení. Nechce pri hraní totiž zostarnút. Práve preto jeho nová hra zaberie 3 - 4 hodiny. Nevie, či je to budúcnosť hrania alebo nie, no je to práve to, po čom má on ako hráč hlad v poslednom čase. 

Na viac detailov bol skúpy, no zároveň spomenul, že v poslednej dobe na neho urobili dojem hry ako Inside,  Limbo, What Remains of Edith Finch a Firewatch. Práve z nich by sme mohli získať ako-takú predstavu o tom, čo Jaffe plánuje. Dojem na neho urobilo aj epizodické Life is Strange. Na margo dĺžky hier ešte dodáva, že má 45 rokov a nemá až toľko voľného času, aby si dovolil stráviť 40 či 100 hodín nad hrami ako Assassin's Creed či Red Dead Redemption 2. 

Ako však Jaffe plánuje zrealizovať svoj projekt zatiaľ nie je známe. Jeho posledné štúdio s divokým názvom Bartlet Jones Supernatural Detective Agency bolo totiž začiatkom minulého roka zatvorené po tom, čo zlyhal jeho jediný projekt Drawn to Death. To, na čom chcelo štúdio pracovať neskôr, bolo zrušené. Je teda otázne, či od Jaffeho uvidíme konečne poriadnu hru, alebo jej realizácia bude rovnako neúspešná.GTA 6 je už zjavne vo vývoji
predchádzajúca novinka

Apple sa po rokoch bojov uzmierilo s Qualcommom
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.