Star Wars Jedi: Fallen Order bol vo vývoji od roku 2014. EA do vývoja nie je zapojené a v pláne nie sú ani DLC

pridal Gam_er 19.4.2019 o 12:50
PC
PS4
Xbox One
Akcia


Star Wars Jedi: Fallen Order bolo ohlásené minulý víkend na Star Wars Celebration evente. Vývoj hry majú na starosti páni zo štúdia Respawn Entertainment, ktorí sa začínajú pomaly deliť o ďalšie detaily. Najnovšie sa týkajú otázok ohľadne DLC, zapojenia EA, ktoré figuruje ako vydavateľ, PC požiadavok, zberateľskej edície či dĺžky vývoja. 

Komunitný špecialista EA pre Star Wars značku, Jay Ingram, bol otvorený otázkam na svojom Twitteri. Na základe nich sme sa vďaka zvedavým fanúšikom dozvedeli niekoľko nových informácií: 

  • vývojári nemajú v pláne žiadne DLC, pretože chcú vydať jeden silný samostatný príbeh
  • aj keď sme tento fakt už spomínali, potvrdil, že hra bude z pohľadu tretej osoby
  • hráč môže na svojej ceste stretnúť niekoľko známych tvárí, no hra sa primárne zameriava na nové postavy
  • na pláne nie je žiadna zberateľská edícia, Star Wars Jedi: Fallen Order vyjde iba v štandardnej a Deluxe edícii 
  • niektoré lokality v hre sa budú dať navštíviť znova
  • hra bude mať prieskum v štýle Metroidvania s tým, že hlavný protagonista sa učí novým schopnostiam, ktoré mu pri návrate do lokalít pomôžu objaviť, alebo dostať sa nové miesta 
  • kozmetické predmety sú potvrdené, čo môžeme vidieť v Deluxe edícii, no zatiaľ k nim nemáme žiadne ďalšie detaily (skiny na meče, droida atď)
  • Star Wars Jedi: Fallen Order je nápadom a víziou Respawnu, nie EA
  • viac sa o hre dozvieme tento rok v júni na E3 (zrejme uvidíme aj gameplay)
  • pokiaľ ide PC špecifikácie, v tomto štádiu vývoja zatiaľ nie sú dokončené

Star Wars Jedi: Fallen Order bude striktným zážitkom pre jedného hráča, ktorý neobsahuje multiplayer. Ponúkne tiež vylepšenia pre Xbox One X, vrátane 4K, HDR a variabilnej obnovovacej frekvencie. O hre sme sa síce dozvedeli až teraz, no je vo vývoji od roku 2014. Pracovalo sa na nej teda dosť dlho. Tím, ktorý za ňou stojí, zahŕňa vývojárov, ktorí pracovali na niekoľkých veľkých IP herného priemyslu. 

Titul sa zrodil už krátko po vydaní prvého Titanfallu. Vývoj mal pevné základy už od svojho počiatku s tým, že sa držal tiež stabilnej postupnosti. Keď sa rozširoval, rástol aj tím. Obsahuje ľudí, ktorí pracovali na God of War, Batman Arkham sérii, BioShocku, Metal Geare či Uncharted. Hra kladie dôraz na dve hlavné veci, ktorými sú príbeh a súboje. Respawn dával pozor na to, aby sa známe prvky popri nových nebili medzi sebou.

Hra sa odohráva v najtemnejších časoch pre rád Jedi, kedy boli jeho členovia lovení. Čo sa týka bojového systému, tím vytvoril prístupný a ľahko ovládateľné bojový systém, ktorý je však hlboký a zatiaľ čo najučiť sa ho je ľahké, na dokonalé zvládnutie už potrebujete skill. Autori nový Star Wars titul opisujú ako akčnú hru s bojmi na telo. Hráte ako Jedi so svetelným mečom a silami. Vývojári sa uisťovali v tom, aby bol boj jednoducho prístupný pre široké publikum hráčov, ale ak ho potrénujete a venujete mu viac času, zistíte, že je hlboký a môžete ho ovládnuť k dokonalosti. 

Star Wars Jedi: Fallen Order vyjde 15. novembra na PC, PS4 a Xbox One. Marvel Ultimate Alliance 3 má konečne dátum vydania
predchádzajúca novinka

Cenega prinesie ikonickú Sega Mega Drive konzolu aj ku nám a predstavuje 10 ďalších hier z ponuky
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.