Vývojár reaguje na crossplatform hranie: Rodiny chcú hrať hry spolu, žiadna však nevlastní štyri Playstation konzoly

pridal Gam_er 8.4.2019 o 21:25
PC
PS4
Xbox One


Funkcia crossplay, ktorá umožňuje hráčom rôznych platforiem (PC, konzoly, mobilný hardvér) hrať multiplayerové hry medzi sebou či spolu, zostáva vo svete hier horúcou témou.

Počas výstavy PAX East 2019 na svojom paneli poukázal Taehoon Kim (šéf štúdia nWay, zodpovedného za nedávnu bojovku Power Rangers: Battle for the Grid) na to, ako Sony obmedzuje v tomto smere rozvoj hier a tiež hráčov samotných. Tvrdí, že aj rodiny chcú hrať hry spolu, no žiadna nevlastní štyri konzoly PlayStation 4:

„Práve teraz to tu nemáme úplné, pretože jedna z najväčších platforiem, Sony, tomu stále nie je otvorená. Už urobili niekoľko výnimiek pri tituloch, ako napríklad Fortnite a Rocket League, ale ďalej tvrdia, že musia posúdiť, či dokážu urobiť rovnaký krok aj pri iných hrách.

Ľudia chcú hrať so svojimi priateľmi, no nie všetci vaši priatelia hrajú na rovnakej platforme ako vy. Urobiť niečo také je skvelé. Aj rodiny majú v obľube spoločné hranie. Jedna vec, ktorú sme videli pri tituloch ako Vainglory a Fortnite je, že celé rodiny chcú hrať spolu. Žiadna však nevlastní štyri PlayStation konzoly. Otec by tak hral na iPade, jedno dieťa na PS4, ďalšie na telefóne Takýto spôsob hrania je možný len prostredníctvom crossplay."

Kim potom spojil dôležitosť crossplayu s rastúcou dôležitosťou hier v podobe služieb. Zdôraznil tiež, že periférie by mali byť správne zladené naprieč rôznymi platformami, aby bol crossplay spravodlivý: 

„Spojenie crossplayu s novým pojmom, akým sú hry v podobe služieb, je obzvlášť silné. Keď spustíte hru ako službu, chcete, aby mali ľudia prístup k tejto hre z akéhokoľvek zariadenia. Fortnite je jedným z najlepších príkladov, ktorý vidíme práve teraz. Možnosť prístupu z akéhokoľvek zariadenia - Switch, PC, mobil, konzola, je veľmi dôležitá.

Ďalšou vecou na pováženie je matchmaking okolo periférií. Je dôležité, aby ste boli pri matchmakingu na servery pripojení v závislosti od toho, aký typ ovládača či ovládania používate. Keď používate gamepad, malo by byť jasné, že matchmaking vás spáruje s hráčmi, ktorí tiež používajú gamepad."

Taehoon Kim hovorí naozaj k veci a zhrnul, ako ľudia vnímajú crossplay a čo by pri ňom mali vývojári zvážiť. Crossplay beta program od Sony zatiaľ zostáva naďalej obmedzený na hry Fortnite a Rocket League. Phoenix Labs však plánujú mať crossplay povolené v Dauntless, ktoré vyjde na PS4 toto leto. To znamená, že tiež od Sony dostali zelenú. Mimochodom, pôjde o akčné RPG, v ktorom budete kooperovať s kamarátmi, zabíjať monštrá a vyrábať silné zbrane. Aký rýchly je Asus ROG Scar II notebook s RTX2070 grafikou
predchádzajúca novinka

Tencent spustil svoj PC obchod globálne, zameriava sa na PC hry od čínskych tvorcov
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.