Bývalý Valve vývojár hovorí, že Steam zabíjal PC hranie, Epic ho napráva

pridal saver 8.4.2019 o 14:35
PC


Síce veľa hráčov momentálne trápia exkluzívne hry na Epic store, Richard Geldreich, bývalý Valve vývojár hovorí, že Steam len vykorisťoval vývojárov a 30% podiel nebol udržateľný. Epic to napráva.

Doslova hovorí, že Steam zabíjal PC hranie s 30% daňou, ktorá zarábala Valve veľké peniaze. Bola to ako tlačiareň na peniaze. Tieto peniaze však pokazili celú firmu. Preto aj majú problém s vývojom, dokončovaním vecí. Bez cieľa prechádzajú z jedného projektu na druhý.

Hovorí, že zo začiatku bol 30% podiel oproti 50% podielu z predaja v obchodoch dobrý, ale teraz je to pre vývojárov smiešne, až tyranské. Preto aj vývojári a firmy berú ponuky exkluzivity z Epicu, ktorý im dáva  férový podiel zo zisku. Robí pre nich to, čo Valve nerobí. Gelreich k tom dodáva, že hráči len slepo podporujú korporáciu, ktorá si myslela, že ich partnerov a zamestnancov má istých. Považovali ich podporu za samozrejmosť. Teraz s príchodom Epicu už to samozrejmé nie je.

Predpokladá, že Epic bude s exkluzivitami pokračovať ešte dlhšie, možno rok, alebo viac. Steamu ostanú indie hry, béčkové hry, shovelware a porno. Epic a ďalšie launchery si rozdelia AAA hry. Je to podľa neho smer, ktorým teraz trh ide. Súhlasí však s tým, že Epic mal pridať viac funkcií do launchera predtým, ako ho vydali. Očakáva, že Epic neprestane zlepšovať launcher, pokým nebude mať podobné funkcie ako Steam.

Je z toho zaujímavý thread na Twitteri, ktorý začal tým, ako Tim Sweeney označil článok hovoriaci o tom, že Epic je spyware, za klamstvo (to už aj iný článok vysvetloval). Geldreich, k tomu povedal, že Valve zbiera množstvo informácií o všetkom, čo robíte so Steam klientom.  Slovenské Vaporum na Switch vyjde v klasickej a aj limitovanej retail edícii
predchádzajúca novinka

Zombie Go ide v stopách Lara Croft GO a Hitman GO
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.