Prieskum EA: Väčšina hráčov chce, aby hry boli inkluzívnejšie a s menej toxickou komunitou

pridal play3man 19.3.2019 o 16:35
PC
PS4
Xbox One
Switch


Electronic Arts sa práve zverejnilo výsledky svojej štúdie, v ktorej zisťovala záujem hráčov o inkluzívnosť v hrách. Celkovo oslovili až 2252 respondentov vo veku od 13 do 54 rokov, z ktorých 56% chceli aby hry boli inkluzívnejšie, pričom 31% nemalo vyslovene negatívny alebo pozitívny názor k tejto téme - ich odpoveď bola teda neutrálna a len 13 percent respondentov vyjadrilo nesúhlas s položenou otázkou, teda, nechceli, aby hry boli inkluzívnejšie. 

Prieskum EA: Väčšina hráčov chce, aby hry boli inkluzívnejšie a s menej toxickou komunitou

EA vysvetľuje, že inkluzívnosť v hrách znamená okrem pridania ženských postáv napríklad aj v hrách s editorom postáv výber rôznych farieb pleti, vzhľadu postáv, alebo ich kultúr, jednoducho aby si mohli hráči vytvoriť alebo vybrať podľa seba. Súčasťou sú aj také funkcie, ktoré umožňujú hrať hráčom s rôznym typom postihnutia. Názor hráčov sa však neprikláňal len k tomu, aby hry boli viac inkluzívne z pohľadu funkcií, ale aj z pohľadu vizuálnej stránky a princípov: "Nechcú vidieť len rôzne typy postáv. Taktiež chcú, aby tieto postavy pôsobili autenticky, mali presvedčivé, zmysluplné role a nie, aby sa utápali v stereotype."   45% hráčov povedalo, že by hru s inkluzívnym obsahom hralo pravdepodobnejšie, 7 percent menej pravdepodobnejšie.

Prieskum EA: Väčšina hráčov chce, aby hry boli inkluzívnejšie a s menej toxickou komunitou

Prieskum sa však zameral aj na toxicitu, ktorá je v súčasnosti veľkou hrozbou. Až 61 percent opýtaných malo obavy ohľadom toxicity, pričom 14 percent dokonca kvôli nepriateľskej komunite prestali s hraním niektorej hry. Viac ako polovica si pritom myslí, že situácia sa za posledné dva roky nezmenila.

Prieskum EA: Väčšina hráčov chce, aby hry boli inkluzívnejšie a s menej toxickou komunitouWorld of Warcraft láka starých hráčov, nasledujúci víkend môžu hrať zadarmo
predchádzajúca novinka

Shadow of the Tomb Raider dostal raytracing patch
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.