A Year Of Rain chce oživiť klasický RTS žáner

pridal play3man 17.3.2019 o 11:01
PC
Stratégia
Realtime


Štúdio Daedalic Entertainment má na svedomí najmä adventúry, no tentokrát sa však rozhodli vrhnúť do úplne iných vôd - firma teraz prišla s oznámením prác na novej hre s názvom A Year Of Rain. Má ísť o multiplayerovú real-time strategickú hru, ktorej svet sa bude orientovať na hrdinov. Ponúkať však má aj rozsiahly príbehový režim. Podľa slov vývojárov má ísť o ich doteraz najväčší projekt.

Autori hru vyzdvihujú pre jej klasické RTS elementy so silným zameraním na jednotky hrdinov. Zaujímavá je však prítomnosť kooperácie v kampani a taktiež offline či online režimy vytvárané so zameraním na tímovú hru. Ak však nebudete mať k dispozícii skutočných spoluhráčov, vystačiť by ste si mali aj s umelou inteligenciou. V kompetetívnom režime by mal byť prítomný klasický 2 vs 2 skirmish režim a tvorcovia spomínajú takzvaný "Against all Odds" režim, v ktorom sa postaví dvojica hrdinov celej armáde nepriateľov. 

V tímovej RTS hre si zase budete môcť zvoliť tri individuálne frakcie a ďalej sa budete musieť vysporiadať s tradičnými problémami, ako so zbieraním surovín, stavaním budov či trénovaním jednotiek. Jednotky, ako aj budovy, môžete ďalej vylepšovať a tým zlepšiť ich efektivitu. Pre zaujímavosť, na soundtracku bude pracovať Neal Acree, ktorý má vo svojom portfóliu hry ako StarCraft II či World of Warcraft.

A Year Of Rain sa dostane do Early Access neskôr v tomto roku, kde ponúkne základ kampane a niekoľko multiplayer režimov. Autori sľubujú aj bohatú podporu po vydaní.História vývoja PC platformy
predchádzajúca novinka

Application Systems predviedli svoju GDC ponuku hier a nové tituly
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.