Application Systems predviedli svoju GDC ponuku hier a nové tituly

pridal matus_ace 17.3.2019 o 10:05


Application Systems fungujú od roku 1985 a preskákali si všetkým od Atari až po dnešné tituly, pričom sú práve na GDC výstave, kde prezentujú svoju aktuálnu ponuku. Tá, podobne ako ich tituly v posledných rokoch, pozostáva najmä z logických hier a adventúr. Tých klasických klikacích, keďže stále majú svojich fanúšikov, aj keď starších.

Predstavili dvojicu úplne nových hier a prvou z nich je Luna: The Shadow Dust od Lantern Studio. Je to klasická adventúra, ktorá chce napodobniť dojem rzpohybovanej obrázkovej knihy so svojou ručne kreslenou grafikou, pričom si autori zakladajú aj na hádankách. Hra vyjde tento rok pre PC, Mac a Linux a inšpiráciu čerpá aj z hier, ako napríklad Machinarium a Gorogoa.

Druhou novou hrou je fyzikálne založený puzzle titul Oxyd, aj keď pravdou je, že to nie je úplná novinka. Je to nová verzia puzzle klasiky z éry Atari ST a Amigy. Ponúkne klasické herné mechanizmy, no modernejšie spracovanie. Zároveň si ale jej autori potrpia na poriadnu výzvu, ktorú chcú hráčom ponúknuť v 50 leveloch a k tomu pridajú aj multiplayerové hádanky.

Application Systems predviedli svoju GDC ponuku hier a nové tituly

Dve novinky sú doplnené dvoma portami už vydaných hier. Prvým z nich je pirátska adventúra Nelly Cootalot: The Fowl Fleet, ktorá vyjde na Nintendo Switch 17. apríla. Hra vyšla na PC v roku 2016 a v našej recenzii získala slušných 7,5.

Na Switch má namierené aj ich mysteriózna adventúra Unforeseen Incidents. Tá príde niekedy v júni, no zatiaľ nemá presný dátum vydania. Tá na PC vyšla v marci 2017 a v našej recenzii získala taktiež veľmi slušných 8.

Application Systems predviedli svoju GDC ponuku hier a nové tituly

Taktiež nám prezradili prvé informácie o hre, ktorú zatiaľ oficiálne neoznámili, no na GDC a EGX o nej povedia viac. Dizajnér Francisco Gonzalez minulý rok priniesol steampunkovú detektívku Lamplight City a teraz pripravuje svoju ďalšiu hru. Tá sa bude volať Rosewater a je zasadená do rovnakého univerza.

Application Systems predviedli svoju GDC ponuku hier a nové titulyA Year Of Rain chce oživiť klasický RTS žáner
predchádzajúca novinka

Ako vyzerá Star Wars: Dark Forces prepracovaný v Unreal Engine
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.