Shawn Layden zo Sony očakáva budúcnosť, v ktorej nebudú exkluzivity, ani oddelené konzoly, všetko bude prepojené

pridal saver 14.3.2019 o 9:00
PS4


Po tom, ako sa už dlhšie Microsoft pripravuje na spojenie platforiem a Phil Spencer hovorí o spolupráci, už aj Shawn Layden zo Sony Interactive Entertainment začína preberať túto rétoriku, pritom ako vidí, kam to všetko smeruje.

Shawn Layden, ktorý rovno hovorí o postkonzolovom svete, v ktorom budú Playstation, Xbox a Nintendo viac unifikované ako kedykoľvek predtým. Dodáva, že platformy nie sú malé herné getá, ktoré sú úplne rozdielne, ale všetci sú súčasťou rovnakej hernej komunity, rozdiel je len v tom, že do nej vstupujú rôznymi dverami. Myslí si, že budúcnosť bude rozšírením tejto metafory. Teda všetko bude unifikované a prepojené a bude len na hráčovi, ktorými dverami vstúpi. Platformy už nebudú samostatnými úkrytmi pre hráča. 

Je to prekvapivý obrat zo strany Sony, ale budúcnosť sa nedá zastaviť a aj oni už vidia, ako na scénu prichádza Google a Amazon a všetko sa zmení. V tomto sa pridáva ako k Microsoftu, tak aj EA, alebo Take Two a Bethesde, ktorých šéfovia rovnako vidia, ako sa steny medzi platformami búrajú. Hovoria, že konzoly čoskoro prejdú transformáciou, keďže skutočne nie je dôvod na to, aby boli oddelené. Je to ako DVD, ktoré funguje na všetkých prehrávačoch.

Layden sa vyjadril aj k E3, kde hovorí, že v roku 2019 nemajú nič nové, čo by ukázali a už nechcú len ukazovať, aké malé pokroky spravili v jednotlivých tituloch. Je to tým, že už nevydávajú 15-20 titulov naraz, je už ich menej a majú menej o čom rozprávať. 

Vidí ešte problém v generáciách konzol, ktorý pre absenciu spätnej kompatibility majú. Je to odseknutie generácie, ktoré sa nedeje pri filmoch ani hudbe, ale len pri hrách. Shawn Layden túto tému sveta, kedy už nebudú existovať generácie konzol, rozvedie na príhovore na DICE tento týždeň.Google ukáže svoju víziu hrania budúcnosti 19. marca
predchádzajúca novinka

Gearbox teasuje svoju ďalšiu hru novým obrázkom
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.