Nintendo upravuje svoje mobilné hry a chce, aby hráči míňali menej peňazí

pridal play3man 7.3.2019 o 8:00
Mobil
iOS
Android


Mobilné hry sú v niektorých prípadoch veľmi dobrým zdrojom zárobkov. Príkladom môže byť napríklad Pokémon Go, ktorý aj v súčasnosti zarába milióny. Nintendo sa však tento trend snaží netradične brzdiť. Po novom totiž nechcú na mobilných hrách vo veľkom zarábať. Firma svojim partnerom, DeNA či CyberAgent, oznámila, aby hry upravili tak, nech v nich hráči míňajú čo najmenej finančných prostriedkov. Túto správu priniesol Wall Street Journal, ktorému to prezradil anonymný zdroj z prostredia CyberAgent.

Nintendo sa chce k mobilným hrám postaviť úplne inak ako je zvykom. Nemajú byť dobrým zdrojom ziskov a namiesto majú zaujať čo najširšie skupiny hráčov tak, aby si všimli ich hlavný konzolový trh a radšej svoje financie investovali týmto smerom. Zároveň však táto zmena nemá dobrý vplyv na spomínaných partnerov. Napríklad CyberAgent najnovšie znížil svoj predpokladaný zisk po prvýkrát za posledných 17 rokov.

Tento rok by firma mala priniesť na mobilné platformy minimálne dve hry - Mario Kart Tour a Dr. Mario World. Na vydanie stále čaká mobilná Zelda. Nintendo vplávalo do VR vôd s novým Labo kitom
predchádzajúca novinka

Rape Day titul sa objavil na Steame, hráte v ňom chlapíka znásilňujúceho ženy
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.