THQ Nordic sa ospravedlňuje za svoje vystúpenie na 8chan sieti

pridal saver 5.3.2019 o 10:40


Nemecká pobočka THQ Nordic minulý týždeň neuvážene usporiadala AMA fórum na 8chan sieti. Hneď sa na neho zhrnula spŕška kritiky. Nevedeli totiž, že stránka je niečo ako spodina internetu, kde sa premieľa aj detské porno, rasizmus. Dostali len ponuku na AMA a prijali ju. Ospravedlňujú sa a nie sú to hodnoty, ktoré vyznávajú.  Riaditeľ celého THQ Nordic k tomu napísal aj verejný list:

Tento list ponúka moje úprimné ospravedlnenie a poľutovanie za interakciu spoločnosti THQ Nordic GmbH vo Viedni s kontroverznou webovou stránkou 8chan minulý utorok 26. februára. Odsudzujem všetok neetický obsah, ktorý táto webová stránka predstavuje. Nikto zo skupiny THQ Nordic Group nikdy nepodporoval takýto obsah, aj keď sme možno vyvolali taký dojem

Ako spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti THQ Nordic AB, beriem plnú zodpovednosť za všetky akcie a komunikácie spoločnosti THQ Nordic GmbH. Strávil som niekoľko posledných dní interným vyšetrovaním tejto záležitosti. Uisťujem vás, že každý člen firmy sa poučil z udalostí minulého týždňa. Beriem túto záležitosť veľmi vážne a prijmeme vhodné opatrenia, aby sme zabezpečili, že máme správne pravidlá a systémy, aby sme sa vyhli podobným chybám v budúcnosti.

Ako švédska a rýchlo rastúca spoločnosť, pevne podporujeme rovnosť a rozmanitosť. Aktívne sa aktívne venujeme aj boju proti diskriminácii, obťažovaniu a zneužívaniu. Už sme v procese vytvárania nových pracovných procesov, založených na UN SDG OSN (ciele trvalo udržateľného rozvoja) a pri používaní noriem GRI (Global Reporting Initiative) a túto prácu ešte urýchlime.

Možno stačí nabudúce použiť štandardný reddit.

 Phil Spencer z Microsoftu hovorí o hernej budúcnosti, ktorú bude viesť streamovacia služba xCloud
predchádzajúca novinka

UK rebríčku stále vládne Anthem
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.