EA podľa Pachtera spravilo chybu, keď dovolilo skoré recenzie na Anthem

pridal Gam_er 27.2.2019 o 16:23
PC
PS4
Xbox One
Akcia
RPG


EA urobilo chybu tým, že povolila skoré recenzie na Anthem. Aspoň to tvrdí analytik Michael Pachter. Ten komentuje slabé recenzie aktuálne vydaného titulu od BioWare, ktorým si autori mohli zlepšiť svoju pošramotenú povesť po Andromede. 

Vydavateľ umožnil skorý prístup PC hráčom cez službu Origin Access Premier, čo Pachter označuje za chybu. Podľa jeho názoru totiž Anthem autori nemyslia ako PC hru:

„Môj osobný názor je, že Anthem nie je len PC hra. Je v nej lietanie, manévrovanie s lietajúcou postavou, ktoré je ako riadenie auta. Ovládacie prvky nie sú najlepšie na PC, ale zato fungujú bezchybne na konzolách." 

Pachter už vraj predtým predpovedal, že recenzie na konzoly budú zhruba o 10 bodov vyššie, ako priemer Anthem na PC. Skóre je podľa neho stále zlé, no nie katastrofa. Pachter tiež hovorí o tom, že slabé recenzie na hru sú v súlade so slabým výkonom EA počas celého roka. K tomu poznamenal, že Apex Legends si však vedie veľmi dobre, ktorý bol výnimkou: 

„Spoločnosť EA si viedla zle počas celého roka. Slabé recenzie na Anthem sú len dôkazom toho, že podávali dlhodobo zlý výkon.”

Hra mala pomalý štart vo Veľkej Británii, kde počas prvého víkendu predala len 10% z launchu Destiny. Išlo konkrétne o 40 tisíc predaných kópií, pričom Destiny predalo okolo 407 tisíc kusov. Kontrastuje s tým aj Destiny 2, ktoré predalo 175 tisíc kópií. Na druhej strane Destiny sa predávalo vždy v jesennej sezóne.

BioWare si zrejme s Anthem nenapraví reputáciu podľa plánov. Stále je to online titul, ktorý sa môže postupne vylepšovať. Microsoft predstavil Games with Gold hry na marec
predchádzajúca novinka

Nintendo predstavilo Pokémon Sword a Pokémon Shield, pokračovanie hlavnej série
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.