Ubisoft zhŕňa svoje financie, spomína prerod Assassin značky na RPG a plány na ďalší rok

pridal Gam_er 16.2.2019 o 10:35
PC
PS4
Xbox One


Finančné výsledky posledných týždňov neboli pre veľké herné firmy práve najlepšie. Pokles zaznamenalo EA, Activision a napokon aj Ubisoft. Red Dead Redemption 2 tam totiž spravil svoje. Ubisoftu poklesli tržby o 16,4 % v porovnaní s minulým rokom. Konkrétne ide o pokles zo 725 miliónov eur na 605,8. Vedenie to však netrápi, pretože prekročili stanovený cieľ 600 miliónov eur. 

Z hier si veľmi dobre viedli Assassin’s Creed Odyssey a Far Cry 5, ktoré patrili aj celosvetovo k najpredávanejším titulom roka 2018. Čo sa týka budúcnosti série AC, Ubisoft v jej prípade nepoteší tých, ktorí nefandia žánru RPG. Yves Guillemot  totiž o značke hovorí ako o plnohodnotnom RPG, ktoré je v tomto žánri naozaj úspešné.

Preto môžeme očakávať, že aj budúce diely budú nasledovať vzorec, ktorý nastavili Assassin’s Creed Origins a Assassin’s Creed Odyssey. Práve posledný diel mal prekonať očakávania Ubisoftu vo všetkých ohľadoch. Ak teda nepatríte k fanúšikom grindovania a levelovania počas svojho príbehu pre jedného hráča, značka Assassin’s Creed pre vás stráca význam.

Práve žáner RPG pomáha autorom ľahšie si udržať hráčov v obrovskom a prepracovanom svete, ktorý progres podmieňuje grindovaním a levelovaním. Prejdenie hry trvá oveľa dlhšie a šťavnaté navýšenie hernej doby dáva vývojárom dosť času na výrobu dodatočného obsahu. Obľube sa teší tiež dlhá podpora už vydaných hier. 

Čo sa týka budúcich plánov, Ubisoft v nasledujúcom fiškálnom roku (apríl 2019 - marec 2020) plánuje vydať tri až štyri AAA tituly. Zatiaľ nie je známe, o aké konkrétne hry pôjde. Očakáva sa Skull and Bones a mnohí by si želali aj nový diel Splinter Cell či Prince of Persia. Ubisoft však o ničom takom nehovorí a spomenul len aktuálne hry The Division 2 a Far Cry New Dawn.Po časovej konzolovej exkluzivite prichádza temný dungeon crawler Fall of Light: Darkest Edition aj na PC
predchádzajúca novinka

Jack Black napísal Ninjovi...
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.