Bývalí vývojári z Telltale zakladajú nové štúdio, pracovať budú na hre s interaktívnym príbehom

pridal play3man 10.2.2019 o 11:04


Bolo len otázkou času, kedy sa bývalí zamestnanci Telltale rozhodnú spojiť svoje sily a pracovať na vlastnom projekte. Teraz sa tak stalo a vytvorili Adhoc Games. Presnejšie ho založili dvaja bývalí vedúci vývoja.

Ich nový projekt nemusí na prvý pohľad príliš vybočovať z toho, čo robili v pôvodnom štúdiu, no po prezradení detailov sa zdá, že by mohlo byť zaujímavý. Chcú sa totiž pozrieť na interaktívne príbehy trochu inak, plánujú využiť skutočných hercov, kombinovať televíziu či filmy s hrami. Sami autori dávajú ako príklad aktuálny diel Black Mirror seriálu - Bandersnatch.

Nick Herman tvrdí, že práve Bandersnatch priniesol niečo, čo v ľuďoch prebudilo záujem o takýto typ zážitku - dostali to, o čom ani nevedeli, že chcú:

"Je to skutočne vzrušujúce, pričom to, čo chceme spraviť my, je neprebádané teritórium, ktoré môže byť kreatívne a zároveň aj komerčne úspešné."

Shorette kolegu doplnil práve tým, že o využití skutočných hercov sa už dlhšie rozprávali, pričom kombinovanie filmu, televízie a hier je to, čomu sa práve teraz venujú: 

"So streamovacími platformami v našich domoch, s mobilnými telefónmi v našich vreckách, sa nachádzame v unikátnej dobe, ktorá odstraňuje bariéry pre takýto obsah. Takže ako skupina ľudí, ktorá svoje zručnosti a skúsenosti získala na tvorbe interaktívnych príbehov, cítime, že teraz je ten správny čas vytvoriť štúdio, ktoré sa zameriava na vytváranie obsahu pre nový priestor."

 Ghost Giant vyjde pre PSVR túto jar
predchádzajúca novinka

Nintendo údajne budúci týždeň prinesie Direct ohľadne Metroid Prime Trilogy
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.