Najhrávanejšia postava Super Smash Bros. Ultimate je prekvapením pre fanúšikov

pridal matus_ace 3.2.2019 o 9:04
Switch
Bojovka


Masahiro Sakurai musí byť so svojou prácou spokojný. Bojovka Super Smash Bros. Ultimate už má totiž viac ako 12 miliónov hráčov a mnohí tak podľahli jej čaru a zábavnej hrateľnosti. Aj preto sa Sakurai hlbšie pozrel na štatistiky jednotlivých postáv a niektoré z nich sú prekvapivé, iné zas ukazujú, ako dobre hru vyvážili. Dáta pritom zbieral od 30. decembra 2018 do 5. januára 2019. Prepis rozhovoru s ním prinieslo Nintendo Everything.

Najskôr priblížil dáta ohľadne 1v1 súbojov, kde je zaujímavé to, že žiadna postava (v hre ich v tej dobe bolo 74) nemá winrate nižší ako 40% a vyšší ako 60%. Pri Elite hráčoch s dostatočne vysokým GSP je to najmenej 43,7% a najviac 56,8%. Tieto čísla znamenajú, že sa im aj takto vysoký počet postáv podarilo prekvapivo dobre vybalansovať.

Dokonca jeho dáta aj ukazujú, že predpoklady hráčov ohľadne sily postáv nesúhlasia s tým, ako to v skutočnosti je. Podľa prieskumov medzi hráčmi je totiž King K. Rool silnou postavou, no štatistiky ukazujú, že jeho winrate je 51.9% a len 48.9% v Elite Smash, čo je menej ako v prípade iných postáv. Sakurai si tak podľa štatistík myslí, že postavu netreba upraviť.

Čo sa týka používania postáv a hrania s nimi, tak na prvom mieste sa ocitol Cloud z Final Fantasy VII, čo je možno trochu prekvapenie, keďže s ním hráči hrajú častejšie ako so známymi Nintendo postavami, o ktorých je najmä táto hra. V Elite Smash je to Ganondorf, čo je trochu divné, nakoľko má len 47,9% winrate, čím sa radí skôr k postavám s horšími štatistikami.

Zaujímavá je aj štatistika ohľadne Echo postáv, kde spomedzi všetkých v hre sú si Peach a Daisy najbližšie hrateľnosťou, no dosiahli dosť odlišné výsledky. Kým celkovo hráči s Peach dosiahli 54.4% winrate, v prípade Daisy je to len 50.9%.Tim Sweeney z Epicu vysvetľuje situáciu a hovorí, že kupovanie exkluzivít je legitímny nástroj
predchádzajúca novinka

Vývojár zo 4A games hovorí, že ak sa Metro Exodus bude na Epic store bojkotovať, ďalšie už na PC nevyjde
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.