Hry v USA musia byť odteraz upravené aj pre postihnutých

pridal saver 3.1.2019 o 12:14
PC
PS4
Xbox One
Switch


Od tohto roka musia vývojári hier a hardvéru pre US trh myslieť aj na postihnutých a to vo veľmi veľkom rozsahu. Až prehnane veľkom. Zatiaľ nikto nevie presný dopad týchto pravidiel, ale niektoré sú zvláštne.

V zásade sa musia upraviť pre zrakovo postihnutých, sluchovo postihnutých a aj ľudí bez hlasu a ponúkať aj možnosť na externé ovládače. Samozrejme, zrakovo a sluchovo postihnutých v rôznych úrovniach. Teda firmy sa musia sústrediť na veľkosť titulkov, pridať titulky pre hluchých, možnosť zmeny kontrastov a rôzne relatívne rozumné veci, až na jednu podmienku:

"Operable without vision. Provide at least one mode that does not require user vision."

Teda hry majú byť hrateľné aj bez zraku aspoň v jednom hernom móde. Zrejme si toto ešte budú musieť miestne organizácie a vláda vysvetliť, keďže videohry sú v dosť veľkej miere založené na videní. Pritom ten, kto nesplní pravidlá, môže dostať pokutu. Bude to plne platiť pre hry, ktoré sa začínajú vyvíjať teraz. Tie musia plne spĺňať všetky podmienky. Pritom tie, ktoré sú už vo vývoji dlhšie, musia splniť aspoň to, čo sa dá. Následne však, ak hra dostane veľký update, musí už tieto zmeny obsahovať.

Tento zákon bol v USA uzákonený v roku 2010 s tým, že mal platiť od 2015, ale herným organizáciám sa ho darilo až doteraz odsúvať. Firmy sa na to mali tak dostatok času pripraviť. Zrejme aj práve pre toto sme videli špeciálny ovládač od Microsoftu pre postihnutých. Či sa však niekto dokázal pripraviť na hranie bez zraku je otázne.

Bližšie sa tomu venovala aj prednáška IGDA:Obsidian: The Outer Worlds bude mať prepracované útoky na telo a mechaniky first person strieľačiek
predchádzajúca novinka

Agony dostane spin-off, ktorý bude sledovať osud Succuby
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.