Valve zmenilo percentá z tržieb, ktoré berie autorom hier, chce si ich udržať na Steame

pridal saver 1.12.2018 o 11:01
PC
Steam
Developer


Valve vidí, ako hry odchádzajú do iných služieb, alebo si firmy zakladajú vlastné služby.  Chce to aspoň ako tak zvrátiť a upravuje percentá, ktoré im berie z nakúpených hier. Hovorí, že chce byť atraktívnou platformou.

Doteraz bralo 30% z každého titulu, a teda autorom ostáva 70%, ale teraz, ak hry dosiahnu 10 miliónov tržieb, bude to 25% / 75%  a nakoniec, ak hra dosiahne 50 miliónov, zníži sa to na 20% a autorom ostane 80%. Potešiť to môže hlavne veľkých vydavateľov, ale stále je to veľké percento.

Pre zaujímavosť, ak vydávate 30 eurovú hru, Steamu ostane 9 eur a vy dostanete 21 eur. Ak máte vydavateľa, jemu dávate približne ďalších 10 až 30 percent a ostane vám tak 15 eur. Z toho ešte zaplatíte daň a ostane vám okolo 12 eur. Ak idete priamo bez vydavateľa, výsledný zisk je 17 eur. Ak predáte z hry 334 tisíc kusov, váš zisk pôjde hore asi o euro na každej hre, ale aj tak zrejme vtedy už s cenou pôjdete dole.

K tomu Valve updatovalo aj podmienky utajenia predajov, kde z nejakého zvláštneho dôvodu nedovoľovali autorom zverejňovať predajné čísla (pritom SteamSpy ich roky zverejňoval). Odteraz už môžu voľne svoje predaje komunikovať. Rekapitulácia MČR v počítačových hrách
predchádzajúca novinka

Nvidia RTX Titan karta ukázaná na prvej fotke, predstavenie nebude ďaleko
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.