Česká parkourová plošinovka Ricky Runner je dostupná v Early Access

pridal play3man 30.11.2018 o 17:29
PC
Early Access
Arkáda


České štúdio Contra Concept práve vydáva svoju debutovú hru Ricky Runner: Superboot Cup a to na Steam Early Access. Celé štúdio tvorí len dvojica vývojárov, ktorá však má s tvorbou hier veľké skúsenosti. Prvý z dvojice, Antonín Tripes, pracoval na animáciách v hrách Zaklínač 3 či Quantum Break a Petr Soviš zase pracoval na druhej Mafii či DayZ. Ich spoločný titul spája prvky súťaživosti kompetetívnych hier a parkouru a zároveň stavia na prepracovanej fyzike i otvorených leveloch. Pomáhalo im aj slovenské štúdio Grand Beats, ktoré sa postaralo o zvukovú stránku titulu.

Práve fyzika je pre hru kľúčová a tvorcovia ju v súvislosti s hrateľnosťou spomínajú najčastejšie. Nakoľko v hre ide o parkour, autori ju využívajú veľmi precízne nielen pri samotnom skákaní cez rôzne prekážky, ale aj pri rôznych hádankách. Ricky Runner: Superboot Cup už v momentálnom štádiu ponúka viac ako 30 plne dokončených úrovní, jeden súboj s bossom a online rebríčky, v ktorých si môžete porovnávať čas s vašimi priateľmi. Vďaka otvoreným úrovniam je tu vysoká úroveň znovuhrateľnosti, kedy pri opätovnom hraní môžete objavovať nové možnosti a spôsoby prechádzania úrovní.

Autori do budúcnosti plánujú pridať editor levelov, režim online pretekov, speedrun režim či profily priateľov so štatistikami. V Early Access programe plánujú zostať rok, počas ktorého by teda chceli splniť vyššie spomenuté ciele. Ako ale sami dodávajú, po opustení Early Access programu by sa nič nezmenilo a hru by chceli naďalej rovnako podporovať.

Hra je momentálne na Steame aj v 30% zľave, z pôvodných 13€ na 9,09€. Ak by ste si ju chceli pred kúpou vyskúšať, môžete si stiahnuť bezplatnú verejnú verziu na Discord.The Crew 2 dostane už budúci týždeň PvP a Demolition Derby režim
predchádzajúca novinka

Anthem dostane uzavretú aplhu už 8. decembra
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.