Thronebreaker nie je až takým úspechom, v aký CD Projekt dúfal

pridal matus_ace 16.11.2018 o 8:14
PC
RPG


Tento rok sme sa dočkali hneď dvojitej nádielky Zaklínač hier, keď CD Projekt nakoniec svoj projekt Gwent rozdelil na dve hry kvôli narastajúcim ambíciám. Kartová free to play multiplayerovka si zachovala pôvodný názov, no jej kampaň nakoniec narástla do formy 30 hodinovej kartovej RPG, takže sa ju rozhodli vydať samostatne pod názvom Thronebreaker: The Witcher Tales. Ak ste sa o hru zaujímali, asi viete, že sa naozaj vydarila a priniesla opäť vynikajúco napísaný príbeh, vďaka ktorému si aj v našej recenzii odniesla deviatku.

Zdá sa však, že ani takéto kvality a toto meno so sebou automaticky nepriniesli vysoké predaje. Adam Kiciński to viac priblížil vo finančnej správe, kde sa vyjadril, že hra veľmi rezonovalo v komunite, vďaka čomu mali isté očakávania na predaje a tieto zatiaľ zostali nenaplnené. Stále však zostávajú optimistami a plánujú hru dlho podporovať, aj keď na úvod nie je až takým úspechom, v aký dúfali. Neskôr však dodal, že hra rozhodne nie je finančným prepadákom. Čo sa týka budúcnosti The Witcher Tales, ešte nemali žiadne oficiálne vyjadrenie, všetko však bude závisieť od úspechu tejto hry a ďalších faktorov, ktoré musia zvážiť, no je príliš skoro na to, aby priniesli nejaké špecifické informácie.

Kiciński ďalej dodáva, že hru vydali najskôr na GOGu z jednoduchých dôvodov. Je to ich vlastná a primárna platforma, navyše ju chceli vydať najskôr tam pre hráčov, ktorí ich tam už dlho podporujú. Vedia však, že dosah GOGu je v porovnaní so Steamom menší, pričom Zaklínač má veľkú komunitu aj na Steame. Sám nechcel zachádzať príliš do detailov, no prezradil, že stále zvažujú rôzne možnosti a vydanie titulu na Steame bolo vždy v hre. Uvidíme, čo na úspechu Thronebreakera zmení konzolové vydanie, no v tejto oblasti je smutnou správou, že (minimálne zatiaľ) v pláne nie je aj Switch verzia.

Čo sa týka samotného Gwentu, na ňom plánujú pokračovať, keďže ho vnímajú ako strategický projekt. Okrem finančných očakávaní sa totiž ku hre správajú tiež ako k experimentu, ktorý predchádza ďalšie multiplayerové produkty tohto typu.Astro predstavilo C40 TR gamepad pre PS4 a PC, bude stáť 200 dolárov
predchádzajúca novinka

Sony nebude budúci rok na E3
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.