Samsung predstavuje nové UI pre svoje mobily a nové otváracie displeje

pridal saver 7.11.2018 o 20:26
Mobil
Android


Livestream zo Samsung vývojárskej konferencie je live a zatiaľ čo doteraz riešili hlavne Bixbyho, dostali sa aj k novému UI, ktoré dostanú ich mobily. Nazvali to One UI.  Beta test v niektorých krajinách začne v januári.

Dopĺňa to displejmi, kde ako prvý v mobiloch zapracoval AMOLED, zapracoval zahnuté okraje displejov a pripravuje Infinity-U, Infinity-V a Infinity-O displeje a samozrejme aj ohýbateľný displej - Infinity Flex. Hovoria, že príde čoskoro. 

Ukázali jeho koncept, zatiaľ so zamaskovaným dizajnom. Veľký displej je zatvárateľný dovnútra s tým, že ďalší displej je na vrchu mobilu. Ohýbateľný displej sa však dá použiť rôzne aj na rolovanie, alebo otváranie z vonkajšej strany.

Konkrétne samsung k tomu píše:

Samsung predstavuje nový a intuitívny dizajn rozhrania nazvaný One UI. Tento čistý a minimalistický dizajn umiestňuje najrelevantnejší obsah v spodnej polovici obrazovky, čo je prirodzenejšie a pohodlnejšie v prípade držania jednou rukou. Vďaka odstráneniu zbytočných a rozptyľujúcich prvkov sa užívateľ môže lepšie sústrediť a rýchlejšie sa vo svojom telefónu orientuje. 

Samsung nadväzuje na svoju tradíciu výrobcu, ktorý definuje nové kategórie a budúcnosť v oblasti displejov, a prichádza s prelomovou ohybnou formou smartfónu. Infinity Flex Display spolu s One UI vytvára nový druh mobilného zážitku, ktorý užívateľom umožňuje robiť veci, ktoré s obyčajným smartfónom nie sú možné. Užívatelia teraz majú to najlepšie z oboch svetov: kompaktný smartfón, ktorý je možné rozbaliť, a otvoriť tak väčší imerzívny displej pre multitasking a sledovanie obsahu. Pri používaní aplikácií je možné rozbalením prístroja hladko prejsť z menšieho na väčší displej. Užívatelia navyše môžu surfovať po internete, sledovať média, byť v spojení a plniť niekoľko úloh naraz bez toho, aby im čokoľvek uniklo, pretože môžu súčasne na väčšom displeji používať tri aktívne aplikácie.

Pretože Infinity Flex Display predstavuje platformu budúcej generácie, Samsung pozýva vývojárov, aby sa tejto cesty zúčastnili od samého počiatku. Vďaka spolupráci s komunitou vývojárov Googlu a Androidu maximalizuje Samsung potenciál tejto novej formy, aby vytvoril optimalizovaný užívateľský zážitok s ohybným displejom.

 


GTA V expedovalo 100 miliónov kusov, Red Dead Redemption 2 už 17 miliónov
predchádzajúca novinka

PUBG dostane budúci rok eSports ligu so záverečným globálnym šampionátom
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.