Sony čoskoro spustí zmenu PSN ID, zatiaľ v testovacom režime

pridal play3man 10.10.2018 o 17:36
PS3
PS4


PlayStation hráči v podstate už od spustenia PSN, ešte za čias PlayStation 3 konzoly, volajú po možnosti pre zmenu PSN ID. Postupom času sa týchto žiadostí valilo na Sony stále viac, a to z jednoduchého dôvodu. Množstvo hráčov si vytvorilo svoj účet aj pred viac ako desiatimi rokmi, za toto obdobie tak mohli vyrásť z detí na ľudí s rodinou, no stále museli používať svoj starý účet so smiešnou prezývkou. Ak teda nechceli prísť o svoje trofeje či zakúpený obsah. Po rokoch sa však konečne dočkáme sľubovanej zmeny - Sony oznámilo spustenie preview programu pre vybranú skupinu hráčov. Ten začne už čoskoro, pričom funkcia sa pre všetkých sprístupní začiatkom budúceho roka.

Nebude to však také jednoduché, ako sa môže zdať. Sony už vopred avizovalo, že zmena PSN ID je vec, ktorá by si vyžadovala množstvo práce, nakoľko celý systém na takúto aktivitu nebol od začiatku nastavený. Počas preview programu si hráči budú môcť zmeniť svoje ID koľkokrát budú chcieť. Prvá zmena bude zadarmo, no každá ďalšia už bude spoplatnená sumou 10€. Táto suma však platí len pre tých, ktorí nemajú PS Plus predplatné - pre predplatiteľov bude suma nastavená o polovicu nižšie, teda na 5€. Zaujímavé je, že si pri zmene budete môcť zvoliť, či sa má vo vašom profile zobrazovať aj pôvodné meno, aby vás vaši priatelia vedeli identifikovať. Ak sa ale rozhodnete akokoľvek, už to nebudete môcť zmeniť.

Sony ďalej v závere upozorňuje, že nie všetky hry budú zmenu online ID podporovať, čo opäť poukazuje na podivný spôsob, akým boli názvy PSN účtov spravované. Všetky tituly vydané od 1. apríla 2018 budú zmenu plne podporovať a väčšina hier vydaných pred týmto dátumom by síce tiež mala fungovať, no skrátka nemajú garantovanú podporu, pričom môže ísť o hry na všetkých platformách, teda na PS3, PS4 a aj PS Vita. Ak na akékoľvek problémy narazíte, bezplatne sa budete môcť vrátiť späť k svojmu starému ID.TV seriál Zaklínač už má herečky pre postavy Ciri a Yennefer
predchádzajúca novinka

Bethesda: Streaming sa rozbehne v ďalšej generácii, dôležité je však prepojiť hry na rôznych platformách
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.