NPD analytik je skeptický voči streamovaniu hier, pretože internet bežných používateľov na to nie je pripravený

pridal Gam_er 11.10.2018 o 10:13
PC
PS4
Xbox One


Microsoft čerstvo oznámil svoj nový Project xCloud, teda novú streamovaciu službu, ktorá umožní vzialene hrať Xbox hry, na akomkoľvek zariadení. Microsoft k tomu sľubuje aj vysokú grafickú vernosť a na rozdiel od iných služieb nemáme čakať ani žiadne problémy s latenciou, ktorými trpí napríklad konkurenčné PS Now.  Microsoft sa teda domnieva, že vyriešil najväčší problém pri streamovaní, ktorým je latencia a dokonca chce stiahnuť šírku pásma pod 10mbitov. Téme sme sa naplno venovali nedávno.

Niekoľko odborníkov v hernom priemysle je však ku kvalite stremovania skeptických, pretože závisí od mnohých faktorov, ktoré sa doposiaľ nepodarilo prekonať. Patrí k ním aj analytik firmy NPD, Mat Piscatella, ktorý verí, že streamovanie je skvelou možnosťou pre hudbu, videá a televíziu, v hernom odvetví nebude znamenať veľký prelom, aspoň nie teraz:

„Videá a hudba fungujú dobre, ako prvé médiá, ktoré sa streamovali. Streamovať hry je však veľká výzva, pretože ide o množstvo dát. Výsledky budú vždy menej uspokojivé a zmenilo by sa to len za predpokladu ideálnych internetových podmienok, ktoré v USA nie sú. Streaming je skvelým sekundárnym spôsobom ako prežívať obsah a bonusy. Umožňuje spôsob, akým môžu ľudia konzumovať obsah bez ohľadu na ich prostriedky či prístup. Obsah však nebude lacnejší ako za iných podmienok a skúsenosti rovnako nebudú lepšie. Konzoly a počítače sa môžu stať akýmisi rozbočovačmi, no nepôjdu ďalej.”

Mnohí sa odvolávajú aj na podmienky a obmedzenia, s ktorými sa stretávajú používatelia v Spojených štátoch. V mnohých oblastiach sú tam obmedzené rýchlosti internetu, aj veľkosť prenesených dát. Pokiaľ poskytovatelia internetu nepristúpia k zmenám, streaming bude pre bežných používateľov po technickej stránke nezvládnuteľný. Piscatella sa tiež domnieva, že herné spoločnosti sa jednoducho snažia zarobiť viac peňazí na svojich hrách namiesto toho, aby zmenili spôsob hrania:

„Možno si myslím, že tí, ktorí tvrdia, že streaming je budúcnosť hrania hier, sa v skutočnosti len snažia získať percento zisku, ktorý ľudia platia za obsah zakúpený digitálne. Snažia sa o to viac, než by sa snažili o zmenu spôsobu hrania či o to, aby prinášali spotrebiteľom lepšie skúsenosti alebo zážitky.”

Okrem Microsoftu, Sony, Nintenda a Nvidie sa už k streamingu pripája aj Google, ktoré práve s Ubisoftom rozbehlo streaming Assassina.Ukážka streamingu Assassin's Creed Odyssey bežiaceho v internetovom prehliadači
predchádzajúca novinka

PlayStation VR oslávi svoje 2. výročie už 13. októbra, ponúkne nové hry, zľavy a obsah
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.