Bethesda: Streaming sa rozbehne v ďalšej generácii, dôležité je však prepojiť hry na rôznych platformách

pridal Gam_er 10.10.2018 o 15:23
PC
PS4
Xbox One


Viceprezident Bethesdy pre PR, Pete Hines, sa v najnovšom rozhovore opäť vyjadril k novej generácii hardvéru, kde spomenul kľúčové body, ktoré očakávajú. Verí, že next gen príde najneskôr v roku 2020. Začal tým, že streaming je témou, ktorá bude vládnuť nextgenu a už v týchto dňoch rezonuje výrobcami konzol a poskytovateľmi obsahu. Po ohlásení Projektu xCloud od Microsoftu sa to samozrejme dá očakávať.

Hines tvrdí, že rovnako ako cross-play, je v tomto prípade aj cross-progression, ktorý zaručí, že hry postup v hre budete mať rovnaký na všetkých platformách:

„Myslím, že streaming budeme vidieť aj naďalej a medzi výrobcami konzol či poskytovateľmi obsahu sa z neho stane veľká vec. Bude spočívať v schopnosti poskytnúť ľuďom hry rôznymi, odlišnými spôsobmi, jednoduchšie a rýchlejšie, samozrejme na širšom spektre zariadení. Myslím, že to v prípade next-genu bude témou na diskusie, ktoré budú výrobcovia viesť.

Veľmi ma potešili informácie od Sony, ktoré sme sa dozvedeli minulý týždeň a týkali sa cross-playu (spustili crossplay vo Fortnite). Zdá sa, že sú otvorenejší a to nie len v prípade cross-playu, ale aj v prípade cross-progressionu. To sú dve veľmi odlišné veci. Nechcem len hrať hry proti iným hráčom na rôznych platformách. Chcem so sebou mať svoj postup bez ohľadu na to, akú platformu mám k dispozícii. Teda to, čo som si odomkol, čo môže moja postava robiť, chcem byť schopný zostať s hrou aj v prípade, že prejdem z jednej platformy na druhú.

Obe tieto veci sú podľa mňa rovnako dôležité a veľmi dúfam, že s ďalšou generáciou uvidíme z tejto oblasti viac, pokiaľ ide o spájanie našich fanúškov ako celku. Bolo by to presným rozdielom toho, čo tu máme dnes, že sú tu Xbox fanúšikovia, PS4 fanúšikovia, Switch fanúšikovia a PC fanúšikovia. Všetci sú od seba oddelení platformou, na ktorej hrajú. Môžem k tomu len povedať, že ak všetci hráte hru X, staráme sa o vás rovnako, pretože vaše skúsenosti sú rovnaké, len hráte proti sebe.”

Sony už otvorilo svoje brány pre Fortnite, pričom naznačilo, že ďalšie hry by mohli do cross-playu prísť tiež. Uvidíme, ako sa celá situácia postupne vyvinie. Sony čoskoro spustí zmenu PSN ID, zatiaľ v testovacom režime
predchádzajúca novinka

Stardew Valley prichádza na mobily
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.