Microsoft predstavuje Project XCloud, cloudové Xbox One hranie

pridal saver 8.10.2018 o 16:38


Microsoft práve predstavil svoje riešenie cloudového hrania Project XCloud. Konkrétne ide o Xbox One cloudové hranie. Ukazujú tak to, čo všetci a teda budúcnosť hrania. Budúcnosť, v ktorej bude jedno, na akom zariadení sa budete hrať, či na konzole, PC, alebo mobiloch. Je to vízia podobná ako pri streamovaní hudby a filmov, hry sa tam tiež postupne dostanú. 

PC hranie v tomto smere zastupuje niekoľko služieb vedených Geforce Now, ale akurát nedávno sa pridal aj Google, Sony má svoje PS Now, Nintendo skúša streamovanie jednotlivých hier na Switch a Microsoft bude mať XCloud.

Microsoft to tu nerieši cez PC architektúry a streamovanie, ale rovno cez Xbox One konzoly, konkrétne ich matičné dosky vopchaté do rackov v serverovniach. Rovno tam tak presunú cez 3000 hier dostupných na Xbox One konzole a pribudnú tam tisíce ďalších, ktoré prídu v budúcnosti. 

Prakticky to bude streamovanie, ktoré Microsoftu funguje už v lokálnej sieti, len teraz ho rozšíria a budete sa môcť na svoje hry pripojiť kde len chcete. 

Verejné testy začnú začiatkom roka 2019, kde si Microsoft nastaví počet potrebných serverov v každej lokalite. Aktuálne to interne testujú na mobiloch aj tabletoch, kde môžete mobily prepojiť s Xbox ovládačom, alebo ovládať touchscreenovo, kde vyvíjajú špecifické touch ovládania pre hry na čo najlepšiu odozvu.

Microsoft má teraz 54 Azure dátovych centier po celom svete so službami dostupnými v 140 krajinách a teda má veľké pokrytie, ktoré viac menej zahŕňa aj nás, keďže pripojenie do nemeckých dátových centier nie je veľmi ďaleko a odozva nebude vysoká. Viedeň by bola ideálnejšia, ale Microsoft v tejto oblasti rastie veľmi rýchlo a zrejme čoskoro spravia centrum aj tam.

Microsoft predstavuje Project XCloud, cloudové Xbox One hranie

Microsoft sa k tomu nechce obmedzovať len na pevné pripojenia a optiky, ale optimalizuje pripojenia aj na 4G, ktoré preškáluje na 5G, keď budú dostupné. Momentálne testujú kvalitu pri 10 Mbitoch, kde je ich cieľom dosiahnuť čo najlepší zážitok pri čo najmenšom bitrate. Ako beží Assassin's Creed Odyssey na Switch
predchádzajúca novinka

Aj Red Dead Redemption 2 bude mať niečo podobné exploration režimu z Assassina
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.