Sapkowski chce od CD Projektu ďalšie peniaze za Zaklínača, pýta 14 miliónov eúr

pridal Gam_er 2.10.2018 o 13:28
PC
PS4
Xbox One


Séria Zaklínač je založená na súbore fantasy kníh, ktoré napísal poľský autor Andrzej Sapkowski. Hry na ich základe vzali herný svet doslova búrkou a mnohí by si mohli povedať, že si Sapkowski šťastne mädlí ruky. Opak je však pravdou, pretože ako sme sa minulý rok dozvedeli, autor svojej značke zrejme vôbec neveril. Za licencie si vypýtal iba smiešnych 9 500 dolárov, pričom hry v konečnom dôsledku predali viac ako 20 miliónov kusov a zarobili naozaj obrovské peniaze. 

Tento fakt napokon Sapkowskeho viedol k tomu, že si od CD Projektu pýta ďalšie peniaze, presnejšie jeho právnici poslali list, v ktorom pýtajú ďalších 14 miliónov eúr. Tvrdia, že pôvodná zmluva bola len na jednu hru. Štúdio na snahu Sapkowského zareagovalo slovami, že je to neopodstatnené.

V tlačovej správe CD Projekt uvádza, že podľa ich názoru, sú požiadavky vyjadrené v oznámení neopodstatnené, vzhľadom na vopred stanovenú zmluvu a sumu. Spoločnosť CD Projekt RED získala autorské práva k práci Andrzeja Sapkowskeho legitímne a legálne a znova dodáva, že všetky záväzky už boli uhradené. Suma bola pritom zaplatená v dvoch splátkach. 

Zaklínač 3 predal viac ako 10 miliónov kusov a pomohol CD Projektu RED, aby sa zaradil medzi najlepších vývojárov súčasnosti. Aktuálne pracujú na Cyberpunku 2077, ktorý chcú znova posunúť o niečo ďalej a ukázať, že na to majú. Hra je vo vývoji pre PC, PS4 a Xbox One. 

Sapkowski však nemusí zúfať, určite mu dostatočne dobre zaplatil Netflix za adaptáciu značky do TV seriálu. Toto by sa nikdy nedostalo, keby značku nedal CD Projektu a ten by podľa nej nespravil populárne hry.Assassin's Creed séria môže znovu dostať multiplayer, Ubisoft hľadá štýl, ktorý mu sadne
predchádzajúca novinka

Akčná RPG Harry Potter hra v otvorenom svete sa ukazuje na prvej leaknutej ukážke
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.