Firmy reagujú na otvorenie crossplatform hrania

pridal Gam_er 28.9.2018 o 20:13
PC
PS4
Xbox One
Switch


Sony nedávno konečne oznámilo, že otvorí PS4 na crossplatform hranie s PC, Xbox One a Switch hráčmi. Tento krok môže zmeniť celý herný priemysel, ale hlavne pri veľkých hrách a veľkých firmách to nebude hneď. 

Napríklad Activision je myšlienke otvorený, no ešte na ňu nie je pripravený.  Má síce skúsenosti s crossplayom na Hearthstone, kde videl aké zaujímavé je to pre ich komunitu. Dodávajú, že stále je tam veľa práce, ktorú musia spraviť, aby pochopili, či môže byť crossplay integrovaný do ich ďalších hier. Budú sledovať nadchádzajúce testy (Fortnite) a následne podľa toho zhodnotia, aký by mohol byť potenciálny dopad crossplatformu pre ich hráčov a ich hry.

Activision má titul ako Overwatch, Destiny alebo Call of Duty, v ktorých by to mohol zapracovať. Prípadne by to mohol pre začiatok vyskúšať na Battle Royale v Call of Duty.

Z iných firiem Bethesde sa síce nápad páči, ale ešte vo Fallout 76 ho pre rôzne dôvody pri vydaní nebudú podporovať a možno ani potom nie, ale určite ho plánujú implementovať v The Elder Scrolls: Legends, ktorým aj tlačili na Sony, že ak nebude crossplay, PS4 hru nedostane.  Ozval sa aj Psyonix, autori Rocket League, ktorí to označujú ako veľký krok vpred a už kontaktovali Sony. Microsoft už včera gratuloval k posunu u Sony a povedal, že by rád priniesol plný crossplatform v Minecrafte.

 American Truck Simulator sa rozširuje o ďalší štát - Oregon
predchádzajúca novinka

Splatoon 2 dostane v októbri poslednú novú mapu
nasledujúca novinka

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.